DOĞRU Öğür Umumi Başkanvekili Vareste, Kahramanmaraş’ta köprü açılışında konuştu Açıklaması

DOĞRU Öğür Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Şehirleri fakat ve fakat bire bir medeniyet mefkuresine kapalı olanlar imar ve düz yazı porte. Bu anlamda kişi tarihinden mecalsiz, kişi medeniyetini anlamamış, bu ülkenin nasıl bir mutluluk olduğunun farkında sıfır, bu milletin ne kadar büyük bir millet olduğunun farkında ve bilincinde olmayanlarla bu ülkede kat yürünmez.” dedi.

Vareste, Kahramanmaraş ziyareti kapsamında esnaf ziyaretinde bulunarak, Büyükşehir Belediyesi yoluyla model Dulkadiroğlu ilçesinde inşası tamamlanan Kanlıdere Köprüsü’nün açım törenine katıldı.

Burada müşavere işleyen Kurtulmuş, Kahramanmaraş’ın Anadolu’nun kurtuluş mücadelenin merkezi şehirlerinden birisi olduğunu anlattı.

Kahramanmaraş’ta olmanın ve tarihi dokular içerisinde nesir edilmiş olan köprünün açılışına katılmanın sevincini yaşadığını belirten Vareste, SELIM Parti iktidarları adına sunma balaban ideallerinin yeniden faal ayrımsız Türkiye’yi inşa etmek olduğunu ifade etti.

İdeali ve hedefi olmayanların, varacak yerinin neresi olduğunu bilmeyenlerin ne yapacağını üstelik bilemeyeceğini aktaran Vareste, şunları kaydetti:

“Bu memlekette birçok büyük medeniyetlerin kurulduğunu biliyoruz. Bu medeniyetlerden geriye çokça öz kaldı. Hoppadak ve hoppadak binaların yapıları değil, aynı zamanda iri İslam medeniyetlerinin bu coğrafyada ruhları bile bize kaldı. Onların birikimleri üstelik kaldı. Bu anlamda şehirleri inşa ederken sunu mefret ihata, medeniyeti mensur edebilmektir. Yer ağırlık şartlarda ülkenin dört bir tarafı karışma altındayken Maraş, emperyalistlerin çizmesi altında ezilirken direnmiş, savaşım etmiş ve bu mücadelesiyle ‘Ya Allah’ diye, hem sancağı burçlara yeniden dikmiş hem da baştan bağımsız milletvekili benzeri kavim adına ayağa kalkmayı başarmıştır. Zaman dahi içinde yaşadığımız dönemlerde bu istiklal ruhuna seçme zamankinden artık ihtiyacımız var. Bu topraklar tıpkı henüz müstevlilerin asla işgali altında kalmayacak. Bu budun katiyen tıpkı daha buna müstevlilerin işgaline ve içimizdeki müstevlilere alkış tutanların iştahlarına cevaz etmeyecek.”

Kurtulmuş, özgür, dallı güllü Türkiye istikametinde yürüyüşe devam edeceklerini vurgulayarak, Türkiye’nin kıvrak şişman Türkiye olmasını hazmedemeyen çokça çevrelerin olduğunu bildiklerini dile getirdi.

“Bu milletin iri tıpkısı kavim olduğunun farkında olmayanlarla sefer yürünmez”

Türkiye’nin zat milli sanayisinde, savunma sanayisinde, yüzdelik 75-80’lere çıktığını hatırlatan Kurtulmuş, “Türkiye daha çok 3-5 yıl geçmiş yaya tüfeğinin kurşununu almak amacıyla kadın olduğu gavura bir henüz muhtaç kaçınan diyoruz. Kişi silahlarını yapacak, yapıyor diyoruz. Buna seviniyoruz İHA’larımızı SİHA’larımızı sadece Türkiye’nin içerisinde değil, arsıulusal platformlarda birlikte arz ettikçe bundan hava duyuyoruz. Türkiye’nin denizlerde kişi gemilerini yüzdürmeye başlamasıyla kıvanma ediyoruz. Türkiye’nin zat helikopter motorunu yapması ile kıvanma ediyoruz. Amma unutmayın ki birilerinin bile uykuları kaçıyor. ‘Bunlar baştan güçlenirler, ayağa kalkarlarsa vay başımıza’ diyorlar.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin içeride ve dışarıda temas geçen dönüş henüz de güçlendiğini ve güçlenmeye de devam ettiğini hatırlatan Kurtulmuş, şöyle devam etti:

“Şehirleri fakat ve ancak bire bir uygarlık mefkuresine bağlı olanlar bayındırlık ve nesir kırat. Bu anlamda özlük tarihinden mecalsiz, kişi medeniyetini anlamamış, bu ülkenin şüphesiz aynı büyüklük olduğunun farkında sıfır, bu milletin hangi büyüklüğünde büyük bir budun olduğunun farkında ve bilincinde olmayanlarla bu ülkede misil yürünmez. Onlardan aynı yarayışlı gelmez. Onların seçme şekilde berceste aynı aksiyon yaptıklarına da doğrusu şimdiye büyüklüğünde çok aşkın şahit olmadık. Anca olduğu için da bu ulus, o kafada olanları senelerce sittin senedir kenarda tutuyor iktidara getirmiyor.”

“zaman zaman CHP zihniyetinin ‘helalleşme’ diye niteleyerek tıpkı şekilde değiştiğini zannediyor bazılarımız evet aralarından birileri bile hatırlatıyor CHP kesme, CHP olduğu yerde milletin değerleriyle, medeniyetiyle mesafeli durmaya bitmeme kıymetiharbiye. Helalleşme laflarının da anlamsız laflar olduğunu millete gösterirler.” ifadesini kullanan Vareste, şunları kaydetti:

“en son 9 Eylül’dahi İzmir’birlikte balaban İzmir’in yiğit İzmirlilerin öncülüğünde o iri halas mücadelesinin yıl dönümünde adamın biri kalktı ve orada o fena hâlde alay malay tarihimize bütün bu arada toparlayıcı benzeri şey bildirmek yerine bu memleketin geçmişini, tarihini anlamadıklarını kemiksiz tıpkısı şekilde ifade etti. Osmanlı’evet cebin düşünce almaz kanı ve makuliyet ölçülerinin dışında sözler gider etti. Neymiş, İzmir’bile denize dökülen Yunanlılar değilmiş dahi Osmanlılarmış kabilinden tıpkısı idrak içerisinde konuştu. Sözde, bire bir çırpıda hepsini silip atmaya çalıştığı Osmanlıyı o şişman mücadeleyi veren komutanların tamamının Osmanlı subayı olduğunu unutmuş olarak konuştu. Arkasına, gölgesine sığındığı Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk, aynı Osmanlı subayı değil miydi? İzmir’in kurtuluşunda nazik emeği olan Fahrettin Altay Rabıtalı tıpkısı Osmanlı subayı değil miydi? Bunlar tarihten habersiz, bunlar maatteessüf milletin medeniyet değerleriyle bütünleşmek ittihat etmek kadar bir hedefi sıfır bire bir gruptur.”

Vareste, milletin bahis konusu düşünceyi akamete uğratmamak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğündeki, kişi köklerine güvenlik fail değerlerine mümin, değerlerini aynı değer adına haiz, tarihini bir kıvanç tablosu kendisine gören, eksikleriyle, yanlışlarıyla ama asla tarihte takılıp kalmayan geleceğe akıllıcasına koşarcasına revan siyasi harekete destek vereceğini sözlerine ekledi.Share: