DOĞRU Parti’li Karahocagil: “Cumhurbaşkanı’mız ‘Enflasyon düşecek’ diyorsa düşecektir”

AK Parti Amasya Saylav Mustafa Uzun Karahocagil, “Cumhurbaşkanı’mız ‘Para Şişkinliği düşecek’ diyorsa düşecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Karahocagil, Mecliste düzenlediği matbuat toplantısında, TBMM’nin 1 Ekim’dahi, tarihinde ilk kez bire bir dönemde 6. teşri yılına başladığını anımsattı.

20 günde, 3 ayda, 6 ayda mütebeddil hükümetlerden 6. teşri yılına girilen günlere gelindiğini vurgulayan Karahocagil, “6. yasama yılına girmemiz, kayda derece tıpkısı apayrı Recep Tayyip Erdoğan başarısıdır.” diyerek konuştu.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi Türkiye’nin itibarına silüet düşürmeye çalışacak kundak faaliyetlerinin olabileceği uyarısında mevcut Karahocagil, “Karşılarında acun lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın, Gazi Meclisi ile devletin birlik organlarının ve vatanperverlerin olduğunu unutmasınlar.” ifadesini kullandı.

Karahocagil, tıpkısı gazetecinin “Enflasyon rakamları açıklandı. Kuşkusuz değerlendiriyorsunuz?” sorusu üstüne, “Cumhurbaşkanı’mız ‘Para Şişkinliği düşecek’ diyorsa düşecektir. Cumhurbaşkanı’mız nasıl faizin düşmanıysa tığ da o faizin düşmanıyız. Ego 40 yıllık bire bir esnafım, faizden çektiğimi ben bilirim. Faizin rezilliğini, faizin bu esnafı asma bıyığı üzere emdiğini alim ve cıvıl cıvıl biriyim. Cumhurbaşkanı’mızın nema hakkındaki sözlerine katılıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: