DOĞRU Tümen Ekip Başkanvekili Ünal, Kahramanmaraş’ta konuştu Açıklaması

DÜRÜST Öğür Takım Başkanvekili Yordamlı Ünal, “Bilcümle dünyada Cumhurbaşkanımızın liderliği, acun barışına katkısı, küresel krizlerin çözümüne katkısı takdirle karşılanırken içeridekilerin Erdoğan düşmanlığını çıkarmak haddinden fazla pres.” dedi.

Ünal, Kahramanmaraş ziyaretleri kapsamında kentteki bazı okulları gezerek idarecilerle ve öğretmenlerle aynı araya geldi.

Cuma namazı çıkışı gazetecilere değerlendirmelerde mevcut Ünal, 20-25 sene öncesine kadar yetişek imkanlarının galiba okullarda olduğunu söyledi.

DOĞRU Fırka iktidarları ile mutluluk genelindeki tam okullarda ağırbaşlı anlamda iyileştirmeler yapıldığını anlatan Ünal, ??”Şu anda biz mutluluk genelinde umum okullarımızı, o okulda okuyan öğrencilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak, eğitimini, öğretimini, dünyaya erişimini, bilgiye erişimini sağlayacak hep imkanları sağlıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Altılı masanın sonuç 20 yıldır iktidarda olması halinde şu zaman sunulan hizmetlerin tek birisinin olmayacağını tabir fail Ünal, şöyle konuştu:

“Merek ediyorum altılı ganyan masada oturanlar var ya hani 6+1 diyorlar tıpkısı da ‘dolapta saklananlar var elan onlar çıkmadı’ diyorlar. Şimdi bu altılı masa Tanrı aşkına 20 yıldır iktidarda olsaydı olamazlardı dahi bu yapılanlardan aynı tanesini yapabilir miydi? Bunların bir araya gelip daha kendi aralarındaki ilişkiyi düzenlemeyen bu eşhas, politik partiler bu ülkeyi bittabi yönetecekler. Yani zat aralarındaki ilişkiyi yürütemeyen insanlar bu ülkenin krizlerini şüphesiz çözecekler. Bu ülkenin ihtiyaçlarını pekâlâ görecekler. Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, hangi diyordu, ‘Biz Türkiye’yi İzmir’i yönettiğimiz kadar yöneteceğiz’, ‘Biz Türkiye’yi İstanbul’u yönettiğimiz üzere yöneteceğiz’ bakın bu milletin irfanını hafife almasın kimesne. Bu budun ne yaptı? Bu budun ilk bizi belediyelerde denedi ondan sonraları bize iktidarı verdi. Biz belediyelerde sınavı geçtik, ondan sonradan bu budun bize iktidarı konfirmasyon etti. Şimdi bunlar Türkiye’yi İzmir’i, Ankara’yı, İstanbul’u yönettikleri kabilinden yöneteceklerse vay bu Türkiye’nin haline.”

Ünal, tıpkı gazetecinin Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Çap Başkanları 22. Toplantısı’nda Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın çekilen fotoğrafıyla ait sorusu üzerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın global liderliğinin kimse tarafından tartışılamaz olduğunu vurguladı.

Ünal, şöyle bitmeme etti:

“Reisicumhur Erdoğan’ın Rusya- Ukrayna savaşında aldığı üstünlük, tahıl koridorunun açılması ve tahıl krizinin çözümünde aldığı üstünlük, BM Umumi Sekreteri’nin ifadesiyle zaman sayın Cumhurbaşkanımız, liderliği, çözüm kapasitesi ve arsıulusal krizlerin çözümüne sunduğu katkıyla şuanda küresel ölçekte arz efdal çözüm kapasitesine erbap şef. Hastalık? Zira Cumhurbaşkanımız hem BM ile hem SU ile hem KÖLE ile hem Ukrayna ile hem Rusya ile hem Çin ile herkesle masaya oturabilen çokça boyutlu, çok katmanlı benzeri diplomasi yürütebilen toptan ölçekte aynı lider. Bütün dünyada Cumhurbaşkanımızın liderliği, dünya barışına katkısı, küresel krizlerin çözümüne katkısı takdirle karşılanırken içeridekilerin Erdoğan düşmanlığını yararlanmak haddinden fazla ağırlık. Yani tığ şunu söylüyoruz. Elbette kim ters olacaksınız, elbette ki bizim politik rakiplerimiz olacak siyasette rakiplik vardır. Ama siyasette antagonizm yoktur. Bunların Erdoğan düşmanlığı ve DÜRÜST Fırka düşmanlığı artık Cumhurbaşkanımızın küresel ayrımsız aktör haline gelmesiyle neye dönüşecek? Zaaf ediyorum. Onlar da bence bahtiyar olmalılar Cumhurbaşkanımız Türkiye’yi dubara ediyor.”

Ünal, Avrupa’dan bir nice kişinin kışı kılmak için Türkiye’ye gelmeyi düşündüğünü rapor ederek, Türkiye’nin temas geçen dönem büyüyerek için bitmeme ettiğini dile getirdi.

Maharetli Ünal, “Türkiye, Tanrı’ın izni ile önümüzdeki 5 yıl haddinden fazla yavaş anlamda hem bölgesel anlamda hem küresel anlamda üretimiyle, ihracatıyla, büyümesiyle koca kaynağıyla, potansiyeliyle, tedarikiyle, emtiasıyla, lojistiğiyle Türkiye, nazik bire bir bölgesel kırıcı olacaktır.” ifadelerini kullandı.Share: