DOĞRU Tümen Umumi Başkan Yardımcısı Dirimsel Kalem, Rize’de partililerle bire bir araya geldi Açıklaması

YANLIŞSIZ Fırka Umumi Başbuğ Yardımcısı Dirimsel Kalem, Türkiye’nin gündeminde ne varsa hem hükümetin hem üstelik partinin gündeminde olduğunu söyledi.

Müellif, partisinin, Çayeli Öğretmenevi ve Akşam Laf Okulu’nda düzenlenen İlçe Konuşma Meclisi Toplantısı’nda, yavaş yavaş azimli tıpkısı şekilde yürüyüşlerini sürdürdüklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hususi davetli yerine katıldığı Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi’nde liderlerle ayrımsız araya geldiği fotoğraf karesine bel fail Müellif, ” Özbekistan’dan tıpkı foto yansıdı. Fotoğraftaki duruşu, dikkat çekilen özellikler itibariyle tarihimizin şanını ve ecdadımızın pahal ve kuvvetini bir defa henüz gördük ve alım duyduk. Bu liderlik Türkiye’nin çokça iri benzeri kazanımı.” dedi.

Müellif, DOĞRU Tümen iktidarının yaptığı hizmetlerin arkasında milletin olduğunun altını çizerek, şunları kaydetti:

“Tek devir halkçılık AK Öğür’nin siyasa tarzı olmamıştır. Bütün bunlara karşın yaşadığımız mesail var. Bunların başında şişkinlik olarak nitelediğimiz hayatı pahalılığı geliyor. Hükümetimizin gözü bağlı değildir. Partimiz bu konuda dikkatini ve hassasiyetini kaybetmiş değil. Türkiye’nin gündeminde ne varsa hem hükümetin hem bile partinin gündemindedir. Uyguladığımız politikalarla enflasyonun ilk aşağıya dönüşünü ve sonra üstelik azalışını Cumhurbaşkanımızın ve ilgili icra vekili arkadaşlarımızın tabir ettiği kadar galiba ant diliminde gerçekleştireceğiz. Bire Bir bakımdan enflasyonla bu şekilde mücadele ederken, üretimi, yatırımı arttırırken, ihracatımızı çoğaltıp cari açığı düşürmeye çalışırken, bir taraftan birlikte dezavantajlı, maltalık pahalılığı karşısında düşük gelirli kesimin avlu standardına destek anlamında iyileştirmeler yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Yılbaşında bakir bütçe yapılacak. O bütçeyle dahi bu bakış açısı doğrultusunda düzenlemeleri göreceksiniz.”

Dirimlik Kalem Erbabı, 6’lı masanın cumhur reisi adayı çıkaramamasını birlikte eleştirerek, “Böyle cesim aynı seçime akilane giderken, SELIM Tümen’nin adayı ilan edilmiş iken karşımızda 6’lı masa diye kümelenmiş grubun henüz aynı aday belirleyememiş olması… Bu kadar faal, delici, müktesebatı yaptığımız icraatlarla refere edilmiş bire bir şef karşısına onunla yarışacak ayrımsız rakip ihata etmek bayağı mı? Görgüsüz benzeri aksiyon olsa adamlar aynı namzet belirlerdi, mahdut değil.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: