Doğruluk Bakanı Bozdağ, Yozgat Martir Aileleri ve Gaziler Derneğini ziyaret etti Açıklaması

Doğruluk Bakanı Bekir Bozdağ, “Şehitlerimiz bu ülkenin manevi ordusudur, görünmez ordusudur. Şehitlerimizin döktüğü kanlar, gazilerimizin akıttığı kanlar bu ülkenin esasında yırtılmaz ve ele geçirilemez tapusunu oluşturmaktadır.” dedi.

Bakan Bozdağ, Yozgat Şehit Aileleri ve Gaziler Derneğine yaptığı ziyarette konuştu.

Yozgat’ta ayrımsız dizi program amacıyla bulunduğunu tamlayan Bozdağ, şehitlerin kendilerine emaneti olan yakınları ve gazilerle alay malay olmayı, onların temsilcileriyle bire bir araya gelmeyi umu ettiklerini rapor etti. Yozgat’tan bu vatanın kurtuluşu üzere, halas mücadelesi yıllarından bugüne büyüklüğünde terörle mücadele karışma her türlü mücadelede gözünü kırpmadan şehadete koşan bilcümle şehitleri ayrımsız nöbet henüz rahmet, şükran ve duayla elgin ettiğini nâkil Icra Vekili Bozdağ, şunları söyledi:

“Rabb’im makamlarını ulvi eylesin, bizleri şehitlerimize layık evlatlar eylesin. Onların izinden gitmeyi bizlere da kader etsin diye yakarış ediyorum. Gazilerimize sağ detaylı ömürler diliyorum. Bittabi ağustos ayını kullanılmamış tamamladık. Ağustos ayı fütuhat ayı. Bir yandan 26 Ağustos, bire bir yandan 30 Ağustos, bire bir yandan Büyük Atak, bir yandan Sakarya Meydan Muharebesi, adeta Türk’ün tarihe işaret vurduğu zaferden zafere koştuğu tıpkı şişman ayı geride bıraktık. Bu vesileyle bu toprakları bize kıyamete kadar mahdut namına can eden Malazgirt’te Sultan Alparslan ve onunla bu arada şehadete koşan şehitlerimizi o günden bugüne Anadolu’nun ciharıyek beraberinde, dünyanın ciharıyek yanında kapanca-ı alem amacıyla ve bu millet için savaş ederken martir olan kamu şehitlerimize değişik yağmur diliyorum.”

Bozdağ, Halas Savaşı’nın tıpkısı zamanda ağustos ve eylüle dahi damgasını vurduğunu dile getirerek şunları kaydetti:

“Bu vesileyle Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk önderliğinde Kurtuluş Mücadelesi sırasında şehadete giden hep şehit ve elan sonraları rahmete kavuşan gazilerimizi değişik rahmetle, minnetle, yakarış ile tanınmayan ediyorum. Şüheda layemut vatan ayrılamaz diyoruz ve toprağın her bir karışının şehit kanlarıyla sulandığına tığ candan inananlardanız. ‘Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda’ esasında ‘Bastığın yerleri arazi diye niteleyerek geçme, teşhis, fikir altında binlerce kefensiz yatanı’ ve elan nice şairimizin mısralarında bu ülkenin gelişigüzel karış toprağının esasında şehitlerin kanıyla sulandığını gösteriyor. Şehitlerimiz bu ülkenin manevi ordusudur, beklenmeyen ordusudur. Şehitlerimizin döktüğü kanlar, gazilerimizin akıttığı kanlar bu ülkenin esasında yırtılmaz ve ele geçirilemez tapusunu oluşturmaktadır. Bu ülkenin bize ilgilendiren olduğunu ve bizim olduğunu dünyaya car etmektedir. O yüzden tüm şehitlerimize, onların torunları, evlatları olarak hepimiz minnet borçluyuz.

Hükümet kendisine şehitlerimizin için şehadete koştuğu değerleri ayakta sancımak, onları neşelendirmek ve onlar uğruna gerektiğinde onlar kabil şehadete koşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. İnşallah Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti şehitlerimizin ve gazilerimizin yaşama ettiği bu aziz toprakları, bu ay sarih bayrağı, bu iri devleti, kıyamete kadar korumaya, yaşatmaya bilcümle güçleriyle çalışmaya devam edeceklerdir. Ego bu vesileyle yemeden içmeden Yozgat’taki şehitlerimizin yakınları ve gazilerimizi değil, hep ülkedeki şehit yakınlarımızı ve gazilerimizin hepsine şükranlarımızı sunuyorum. Çünkü hepsine bizim şükran borcumuz vardır. Tanrı onlardan razı olsun diyorum.”

Yozgat Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Gökay Bitirmiş bile Nazır Bozdağ’a ziyaretlerinden ufuk teşekkürname etti.

Ziyarette, Yozgat Valisi Aydınlık Polat, Şehremini Mehabet Köse, Cumhuriyet Başsavcısı Recep Sevgili, İl Uyanık Komutanı Albay Halil Başer, İl Emniyet Müdürü Erek Esertürk, İl Müftüsü Ulu Gülden ile gazi ve martir yakınları birlikte düz aldı.

Share: