Doktor Başkan’dan keyif üzere gilaburu tavsiyesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, doktor tıpkısı belediye reisi kendisine önsezi sağlığından, böbrek taşlarına büyüklüğünde vücuda sağladığı şifaları saymakla sonsuz gilaburu tüketilmesini referans etti.

Sık yoğun sabah yol sporu yaparak dimdik ve diri kalmaya etkin ve bunu kamuoyuyla paylaşarak vatandaşlara da tavsiye mektubu fail Büyükşehir Şehremini Dr. Memduh Büyükkılıç, spor ve keyif konusuna müteveccih ferdî adına heveslendirme edici faaliyetleri ile gündeme geliyor. Kayseri’de meyveleriyle ve misilsiz sağlık değeriyle ‘Kırmızı Altın’ diyerek nitelendirilen Gilaburu şifa kaynağı kendisine dikkat çekerken, Başbuğ Büyükkılıç, hekim kimliği ile bu mevsimlerde onma kaynağı gilaburunun tüketilmesini tavsiye etti.

Bu çerçevede toplumsal iletişim araçları hesabından mıhlı dirim tavsiyesini kamuoyuyla paylaşan Büyükkılıç vatandaşlara, Kayseri’nin ünlü meyvesi olan gilaburunun suyunun içilmesini önerdi. Komutan Büyükkılıç paylaşımında şunlara yer verdi:

“Bu paylaşımım ayrımsız zamanda aynı doktor tavsiyesidir. Soğuk kış günlerine henüz zinde örtmek için hasadını yapıp kilerlerimizde sakladığımız felah kaynağı gilaburu meyvesini çıktı sakladığımız yerlerden çıkarıp suyunu içmenin umum zamanı.”

Kayseri’nin Bünyan ve Akkışla ilçeleri ile çevre ilçelerde yetişen Gilaburu meyvesi ve yüksek miktarda C vitamini içeren Gilaburu suyu birçok hastalığa bereketli geliyor. – KAYSERİ

Share: