Dünya şampiyonu boksör Ayşe Çağırır’ın eskimemiş hedefi Avrupa’da şahika Açıklaması

Acun şampiyonu milli yumruk oyuncusu Ayşe Çağırır, daha evvel üçüncü olduğu Avrupa Şampiyonası’ndan bu kez kızıl madalyayla deveran hedefiyle çalışıyor.

Boksa 13 sene geçmiş başlayan 27 yaşındaki Ayşe Çağırır, 2014 yılında Avrupa Şampiyonası’nda üçüncü oldu.

Daha sonra istediği başarıyı yakalayamayan milli boksör, sporu salıverme noktasına geldi. Antrenörlerinin desteğiyle mayıs ayında Türkiye’nin aile sahipliğinde düzenlenen Acun Kadınlar Boks Şampiyonası’na hazırlanan Ayşe, zer madalya kazanmayı başardı.

Türkiye Yumruk Oyunu Federasyonunun Kastamonu’daki Kadıdağı Kamp Merkezi’nde çalışmalarını sürdüren milli boksör, Karadağ’birlikte 11-23 Ilk Teşrin tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’ndan bile altın madalya ile okşamak istiyor.

Çağırır: “Acun eş boksunda isim yaptık”

İstanbul’daki tıpkısı okulda beden eğitimi öğretmeni adına görev fail Ayşe Çağırır, AA muhabirine, 48 kiloda mücadele ettiğini söyledi.

Avrupa Şampiyonası öncesi Azerbaycan, Hollanda ve İrlanda ile kuma dinlenme kampı yapacaklarını anlatan Ayşe, “Kampımız haddinden fazla gösterişli geçiyor. Sair ülkelerle birlikte karşılaşacağız. Ülkemizi ve bayrağımızı sunma bereketli şekilde oyun edeceğiz.” dedi.

Kariyerinde dünya şampiyonluğunun yanı sıra Avrupa üçüncülüğü ve Akdeniz Oyunları ikinciliği bulunduğunu tamlayan Ayşe, şöyle devam etti:

“Dünya karı boksunda beniâdem yaptık. Avrupa’bile üstelik kişi beğenmek istiyoruz. Dünya Şampiyonası’nda 5 kızıl aldık amma 8-9’a bozukluk çıkarmayalım? Bunu yapabilecek kapasitedeyiz. Antrenörlerime, topluluk arkadaşlarıma ve kendime güveniyorum. Bunun mücadelesini Avrupa Şampiyonası’nda vereceğiz. Avrupa Şampiyonası’nda daha evvel üçüncülüğüm var. Aktüel hedefim bunu zer madalya ile taçlandırmak. Demin onun mücadelesini veriyorum. Kürsüde İstiklal Marşı’mızı okutup, bayrağımızı göndere çektirip dalgalandıracağım.”

Çağırır, 2014 yılındaki Avrupa üçüncülüğünün arkası sıra mufassal müddet sükse elde edemediğini, pes ika seviyesine geldiğini dile getirerek, “Henüz sonradan bir dönüm noktası yaşadım. Antrenörümüz Koşuk Yiğit’in takımımıza iri katkısı var. Ego kendimi gördüm, keşfettim. Daha başlangıçta böyle göremiyordum. Yemeden Içmeden Manzume Sarıklı değil, diğer hocalarımızın de şişman katkısı var. Moralimiz, motivasyonumuz bozulsa birlikte yanımıza gelip benzeri ağababa kabil branş kanat geriyorlar. Acun şampiyonu koyulmak üzere özel hayatımdan çok ivaz verdim ve bunun karşılığını aldım.” ifadelerini kullandı.Share: