DÜRÜST Fırka Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale’de açılışa katıldı Açıklaması

YANLIŞSIZ Parti Kadro Başkanvekili Bülent Turan, ” Türkiye’nin büyümesinden herkesin çalım duyması geçişsiz. Imdi Türkiye’de sağcı-solcu kavgası namevcut. Bugün Türkiye’de, Türkiye’nin büyümesinden hava duyanlar ve duymayanlar kavgası var.” dedi.

Turan, Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde ilişkin münasebet alanında planlı İda Koyun Gâvur Panayırı’nın açılışında, Türkiye’nin hararetli aynı ülke olduğunu söyledi.

Böyle olmasa ülkeye müteveccih oyunların, darbe girişiminin, iftiraların, kavgaların püskürtülemeyeceğini tamlayan Turan, “Türkiye faal olmasa, 50 yıldan beri mecbur olan Kıbrıs’ımızın Kapalı Maraş’ı ‘Açık Maraş’ türlü miydi? Türkiye dinamik olmasa Ermenistan’ın zulmü altındaki Karabağ bugün özgür cins miydi? Mavi Vatan’da, ayrıksı çalışmalarda Türk bayrağı gururla dalgalanabilir miydi?” diyerek konuştu.

Turan, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyetlerin akıbet dönemde Çin ve ABD’deki temaslarına değindi.

Türkiye’nin gücünün sunma güzelce fotoğraflarından birinin Çin’de görüldüğünü anlatan Turan, devletin Şanghay’daki duruşundan gurur duyduğunu dile getirdi.

ABD’nin New York kentindeki Türkevi’nde ululuk ve hükümet başkanlarıyla, bakanlarla görüşmeler yapıldığını hatırlatan Turan, şunları kaydetti:

“Bundan çalım duymayanlar olanaklı. Türkiye’nin büyümesinden herkesin gelgel duyması lazım. Bundan Sonra Türkiye’de sağcı-solcu kavgası yok. Zaman Türkiye’de, Türkiye’nin büyümesinden gurur duyanlar ve duymayanlar kavgası var. Türkiye’de, emperyalizmin yanında olanlar ve olmayanlar kavgası var. O yüzden Türkiye’nin önünü açacağız, ülkemizi bilcümle bu arada büyüteceğiz. Halkımızın dertlerine çiğin atfetmek amacıyla hal yapmak üzere çalışacağız. arada sırada rüzgar anif esiyor, essin. Rüzgara kaba eserse söğüt düşünsün, çınara ayrımsız şey olmaz. O yüzden yürümeye, rüzgara karşın sarp durmaya devam edeceğiz.”

Turan, organizasyonda emeği geçenlere, Çanakkale ve çevre illerden gelen üreticilere teşekkürname etti.

Konuşmaların arkası sıra açılışı yapılan etkinlikteki stantlar gezildi.

Programa, CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Koca, AK Öğür Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Belediye Reisi Ülgür Gökhan, Bayramiç Kaymakamı Alper Taş, Bayramiç Şehremini Ayvaz Akla Yatkın, DÜRÜST Fırka İl Başkanı Naim Araklama ve özge davetliler katıldı.

Çanakkale Valiliği, Bayramiç Ziraat Odası, Çanakkale İli Damızlık Kucak Aksi Yetiştiricileri Birliği, Çanakkale Ticaret ve Uran Odası, Çanakkale Ticaret Borsası, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Bayramiç Belediyesi ve TKDK İl Koordinatörlüğünün sponsorluğunda düzenlenen İda Kucak Muannit Panayırı, 25 Eylül muamele haset sona erecek.

Share: