DÜRÜST Öğür Çankırı Milletvekili Çivitcioğlu, kentte yapılan yatırımları anlattı

YANLIŞSIZ Tümen Çankırı Milletvekili Sağlıklı Çivitcioğlu, akıbet 14 ayda kentte yapılan yatırımlar karşı bilgi verdi.

Kentteki tıpkısı otelde planlı basın toplantısında konuşan Çivitcioğlu, 24 Haziran 2018 genel seçimlerinden 2021 Haziran’ına kadar yapılan yatırımları henüz önce düzenledikleri toplantıda duyurduklarını söyledi.

Şimdi birlikte son 14 ayda yapılan icraat üzerine bilgelik vereceğini tamlayan Çivitcioğlu, “Çankırı’mızı ilçe, belde ve köyleriyle birlikte elan evire çevire, daha yaşanılabilir beğenmek, tıpkısı zamanda büyükşehirlere olan göçü bilakis çevirebilmek hesabına azim ve gayretle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu icraat neticesinde Çankırı’ya akıbet benzeri yılda 2 bilyon 62 milyon 936 bin 16 teklik envestisman yapılmıştır.” dedi.

İl merkezi, kaza ve köylere yapılan ve yapılacak olan yatırımlar karşı hikmet veren Çivitcioğlu, şöyle konuştu:

“Şehrimiz üzere ortaya koyduğumuz hedefleri realizasyon noktasında Cumhurbaşkanımız liderliğinde sizlerden aldığımız vekaletle envestisman ve hizmetlerle dolu dördüncü yılı tamamlamış bulunuyoruz. Yapmış olduğumuz icraat kapsamında Çankırı’mızın 12 kaza, 4 kasaba, 370 köyümüzün tamamını görüşme ederek karye halkı ve ihtiyar heyetinden ülkü ve sıkıntıları dinleyerek durumunda incelemelerde bulunarak analizör üretmeye devam ediyoruz. Yönetime göz açımız olarak merkezi yönetimden henüz tezayüt durumunda yönetimle halkın zarfında vadi çalışmaları yaparak tespit yapılan sıkıntıları ivedilikle çözüme kavuşturuyoruz. Biz şehrimize ne büyüklüğünde topluluk çıkarsak ülkemizin geleceğine da o kademe nazik yardım yaptığımızı biliyor, milletin meclisinde külah ettiğimiz hemşehrilerimize hizmetlerin bildirme güzelini arz etmek üzere çaba ediyoruz.”

Share: