DÜRÜST Öğür Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Sivas’ta konuştu Açıklaması

SELIM Parti Umumi Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Allah’ın izniyle 2023 bu anlamda da Türkiye’dahi çok dirimsel tıpkısı seçim olacak. Milletimiz inşallah şişman bir güçle Tayyip Erdoğan’ı yeniden cumhur reisi, DÜRÜST Öğür’yi da yeniden iktidar partisi kendisine ortaya koyacaktır.” dedi.

Çeşitli programlara süzülmek için Sivas’a mevrut Kurtulmuş, Vali Yılmayan Şimşek’i makamında mülakat ederek itibar defterini imzaladı.

Kurtulmuş, elan bilahare Sivas Belediye Başkanı Hilmi Âlim’i ülfet etti.

Burada mütekellim Kurtulmuş, Âlim’e Sivas’a hizmetlerinden dolayı teşekkürname etti.

2023 intihap sürecine girildiğini söyleyen Kurtulmuş, “Yarışma tabiriyle, akıbet düzlüğe girmiş bulunuyoruz. daha çok doğrusu şimdiye büyüklüğünde olduğu kabilinden DÜRÜST Fırka yerine daima sahada, halkımızın süresince ve halkımızın dertlerini, taleplerini hakkıyla dinleyen, vatandaşımızın sorunlarını yararlanmak, onları analiz etmek noktasında en ufak aynı çekinti göstermeyen tıpkı anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Tokat ziyaretinin peşi sıra Sivas’a geldiğini dile getiren Vareste, “Türkiye 2023 seçimlerinde esasen iki eke kararla yüz yüze kalacak. Bunlardan birisi 2023’te DOĞRU Öğür’nin 21 almanak iktidarları sırasında yapmış olduğu faaliyetlerin tamamını aklama edecek. Sivas’ta bu erk döneminde yer mebzul bakım düz illerimizin ihtimal başında geliyor.” ifadelerini kullandı.

“Bu seçme bir taraf tayini seçimi olacaktır”

Sivas halkının esbak seçimlerde olduğu kadar YANLIŞSIZ Parti’yi bu seçimlerde de büyük oranda ibra edeceğine inandıklarını tamlayan Vareste, şöyle bitmeme etti:

“Bu intihap aynı yön tayini seçimi olacaktır. Türkiye nail olduğu bu zait ivmeyi rastgele alanda, aut politikada, dil üstelik soylu erki kalkınmada, Maşrık Akdeniz’deki faaliyetlerinde, çevredeki sorunlarını çözmede, terörle mücadelede, milli defans sanayinde daha ileriye uzatmak için vatandaşımızdan AK Öğür iktidarı amacıyla tıpkı kere elan istikamet tayini isteyecek. Baştan işlek bir Türkiye istikametinde yürüyüşümüzü destekliyor musunuz? Desteklemiyor musunuz? sorusuna, 2023’te inanıyoruz kim sandıklarda milletimiz çokça nazik oranda Recep Tayyip Erdoğan’ı seçerek ve YANLIŞSIZ Öğür iktidarını bir numara öğür namına sandıklardan çıkartarak baştan etkili benzeri Türkiye istikametine akın etmek istediğini, istikamet tayininin akıllıca olduğunu bire bir nöbet elan teyit edeceğini ümit ediyoruz. Ateş Parçası çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz demokraside bildirme pres şartlarda dahi halkımızın yegane bilgili ve hakem olduğuna beşeri anlamda kani olan tıpkı siyasi kadroyuz. Milletin sözünün ve gücünün üzerinde tek güce eyvallah etmemiş, hiçbir sözü dinlememiş ve tek sözün hakimiyetine da cevaz etmemiş aynı siyasi kadroyuz. Allah’ın izniyle 2023 bu anlamda bile Türkiye’bile çokça dirimsel ayrımsız seçim olacak. Milletimiz inşallah balaban bir güçle Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden cumhur reisi, AK Tümen’yi birlikte yeniden iktidar partisi yerine ortaya koyacaktır.”

Sivas’taki ziyaretlerinde halkla tıpkısı araya geleceğini nâkil Kurtulmuş, toplumun farklı kesimlerini dinleme fırsatı bulacağını rapor etti.

Belediye Reisi Hilmi Bilim Adamı, Kurtulmuş’a Sivasspor forması ve türlü hediyeler verdi.

Vareste’a ziyaretlerinde YANLIŞSIZ Tümen TBMM Kadro Başkanı ve Sivas Mebus İsmet Yılmaz, AK Tümen Sivas milletvekilleri Mehmet Habib Zaman ve Semiha Rençper ile partililer haremlik etti.Share: