DÜRÜST Parti Takım Başkanvekili Ünal, Kahramanmaraş’ta bilgisizlik merkezi açılışında konuştu Açıklaması

DOĞRU Öğür Kadro Başkanvekili Usta Ünal, “Geçmişte vesayet odakları bu devletin imkanını hemen anlaşılan ayrımsız zümreye sunuyorlardı. Anadolu’nun evlatlarının kuvvet olduklarında başlarına hangi geldiğini gördük tığ.” dedi.

Ünal, Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından yaptırılan Cafer Tatlıbal Cahillik Merkezi’nin açım töreninde yaptığı konuşmada, mahallelerde gençlerin spor, hars, bilgelik ve araştırı evleri açısından temas türlü imkana cemaat olmalarını istediklerini söyledi.

Ünal, serencam 20 yılda eğitim konusunda ciddi adımlar atıldığını ve öğrencilere seçme tip imkanın sağlandığını belirterek, yapılan, yetişek ve spor kompleksleriyle, cahillik merkezleriyle bunun önünü daha dahi açtıklarını söyledi.

YANLIŞSIZ Öğür’nin iktidarları döneminde sunma gür yaptığı şeyin vesayeti arıtma yazar milletle devleti buluşturarak devletin imkanlarını milletin hizmetine sunması olduğunu rapor fail Ünal, şöyle konuştu:

“Evveli vesayet odakları bu devletin imkanını sadece belli tıpkısı zümreye sunuyorlardı. Anadolu’nun evlatlarının erk olduklarında başlarına hangi geldiğini gördük biz. Adnan Menderes’in Fatin Rüştü Zorlu’nun Hasan Polatkan’ın başına hangi geldiğini gördük. Bu ülkenin evlatları aksiyon başına geldiğinde evet darbeyle ya muhtırayla ya gericilik kampanyasıyla ne yapılırdı, görevden uzaklaştırılırdı. Tıpkısı şeyi unutmayalım, bunu daim gene ediyorum, 1960 ile 2002 arasında 42 yılda bu ülkede 38 hükümet değişti. Yani Anadolu’dan budun seçmiş göndermiş, Ankara’nın kaba tünellerinde hangi ergin, bacak oyunlarına, darbelere, muhtıralara milletin seçtiği iktidarlar kurban edilmiş. 42 yılda benzeri hükümetin ortalama süresi hangi büyüklüğünde, 1,5 yıl sayı farkı görev süresi, 1.5 sene olan aynı hükümet hizmet üretir mi? Üretemez. Demincek 20 yıldan beri iktidarda olan DÜRÜST Fırka değil, 20 yıldan beri iktidarda olan milletin kendisi. Illet biliyor musunuz? Zira DÜRÜST Öğür’yi budun seçiyor. YANLIŞSIZ Öğür milletin teveccühü ile DÜRÜST Öğür.”

Son 20 yılda eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, altyapıda eke işler yaptıklarını hatırlatan Ünal, ikinci 20 yılda ise tafsilatlı işçilikler yapacaklarını dile getirdi.

Açılışa, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun SELIM Parti milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, Büyükşehir Belediye Reisi Hayrettin Güngör, YANLIŞSIZ Parti İl Başkanı Fırat Görgel, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve vatandaşlar katıldıShare: