DÜRÜST Tümen Kayseri Mebus Tamer: “Kent hastanemizde yaşanan randevu sıkışıklığı keyfe dokunaklı değil”

DÜRÜST Öğür Kayseri Mebus Tamer: “Site hastanemizde yaşanan termin sıkışıklığı keyfe keskin değil”

“Hastanemizde 30 bine yakın okunacak son var”

“İlk dönemimizde olduğumuz kabil 24. dönemimizde birlikte çok iyiyiz”

KAYSERİ – DOĞRU Parti Kayseri Mebus İsmail Tamer, sosyal medyada çıkan site hastanesinin 2023 tarihine randevu vermesi ile ilişik iddialar karşı, bakım alımı ile ait yapılan ihalede yaşanan aksaklığın olduğunu söyleyerek; “Kent hastanemizde yaşanan randevu sıkışıklığı keyfe dağ değil” dedi.

YANLIŞSIZ Öğür Kayseri İl Başkanlığı tarafından makbul ‘Nöbetçi Vekil’ uygulaması çerçevesinde Mebus İsmail Tamer basın toplantısı düzenledi. Kayseri Kent Hastanesi’ndeki termin sıkıntısının bakım alımı ile ilişkin yaşanan benzeri sorundan ortalık olduğunu amma çözüme ulaşacağını söyleyen SELIM Öğür Kayseri Saylav İsmail Tamer; “Pandemi döneminde hepimizin malumu özellikle MHRS Sistemi dediğimiz randevu sistemindeki sıkışıklıklardan ekolojik ortam, randevuların 10-15 dönüş sonrasına olması kabilinden verildiğini biliyoruz. Kayseri amacıyla söylüyorum özellikle, deminden site hastanemizde ışın bilimi bölümü hariç ultrason ve MR’ların okunmasıyla müteallik pespaye aynı sıkıntımız var. Diğer tek branşta, tek şekilde randevu sisteminde aynı güçlük bulunmayan. İnsanlar randevularını alıyorlar, almayanlar da elhak gittiğinde doğrudan tetebbu olup dönüyorlar. Beş Altı saat bekleyebilirler. O açıdan hiçbir bölümde randevu sıkıntımız bulunmayan bizim. Bunu tefhim etmek istiyorum ama ışın bilimi ile ilişik hele ultrasonlarla ait hizmet alımına sabık yılın Mayıs ayına büyüklüğünde Keyif Bakanlığı marifetiyle hizmet alımıyla ilişik benzeri teehhür bahis konusu olmuştu. Literatür yapmış olduğumuz ihalede, ihaleyi düz firma tarafından koşullar hesabına getirilmediği için tağyir edilmişti. Bakir benzeri münakasa yapıldı ve düzlük firmanın üstelik önümüzdeki günlerde ki mail bire bir gelecekte, 10-15 gün içerisinde hizmete başlayacak. Şu temel kadar biriken ne eyvah ki 30 bine mail okunacak sonuçlar var. Bunu verebilmemiz namına birlikte arkadaşlarımız geceli gündüzlü çalışıp bu sıkışıklığı ortadan kaldıracaklar. Bizim orada 30’a yakın radyoloji uzmanımız var. Bu görüngü keyfe ateş aynı fenomen değil” dedi.

“İlk dönemimiz üzere çokça iyiyiz”

Tamer, yapılan soruşturma sonuçlarının çokça bol olduğunu ve geçmiş dönüş kabilinden 24. dönemlerinin de ateşli olduğunu söyleyerek; “Özge partilerin milletvekillerinin ne yaptığı bizi ilgilendirmez. Biz ona çok bakmıyoruz, onlar kendileri ne yapıyorsa yapıyordur. Bizim YANLIŞSIZ Öğür’da böyle tıpkısı durumumuz bulunmayan. Bizim mahsus kurallarımız vardır. Burada bütün DOĞRU Tümen’ye müracaat edebilir amma müracaatları birlikte değerlendiren bire bir kurulumuz var. İncelenir, değerlendirilir ve mebus adaylarımızı belirler. O süreç henüz galiba değil. Bundan geçmiş ne ise şimdi üstelik öyle olacaktır. Ego tek göreve müştehi olmadım, şimdi birlikte bir şekilde. Ben değme görevi yaparım, seçme şekliyle de bakım ederim. Tek de küskünlüğüm dargınlığım olmaz. Bizim rastgele ant anketimiz vardır ve tabela çokça bereketli. Güzeşte seneki düz gezmelerimizde ego hep mahalleleri biricik biricik dolaşmıştım. Bu yıl bile bir şekilde dolaştım. Tığ önce dolaşma kabilinden 24. dönemimizde de hararetli tıpkısı şekilde gene çok iyiyiz. Allah’ın izniyle hiçbir başkalık olmadan bu ülkenin yönetimi ayrımsız şekilde bire bir kadrolarla bitmeme edecektir diyorum” ifadelerini kullandı.

Share: