Edirne Belediyesi, Kocasinan’da Altyapı Çalışmalarını Tamamladı

Edirne Belediye Reisi Recep Gürkan, Kocasinan Mahallesi’nde başlattıkları altyapı çalışmalarının tamamlandığını, bugün itibarı ile mahalledeki tamam yolların asfalt kaplamalarının başlatıldığını söyledi. Gürkan, Kocasinan Mahallesi’nde tüvana vatandaşlara seslenerek, “Çokça yoruldunuz, çok üzüldünüz, çok öfkelendiniz. Hepsini biliyoruz ama hepsi çocuklarımızın elan iyice, henüz konforlu aynı Kocasinan Mahallesi’nde yaşaması içindi” dedi.

Edirne Belediyesi’nce 3 sene geçmiş şehir merkezinin tamamını kapsayacak şekilde başlatılan altyapı çalışmaları ayrı ayrı noktalarda bitmeme ederken, çalışmaların tamamlandığı Kocasinan Mahallesi’nde yolların asfaltlanmasına başlandı.

Edirne Belediye Reisi Recep Gürkan, Kocasinan Mahallesi’nde asfalt çalışması yapılan alanda incelemelerde bulundu. Muhtar Rahmi Kızmaz ile mücahede yapılan alanda aynı açıklama özne Şehremini Recep Gürkan, 40 yıldır enfrastrüktür sorununun yaşandığı Kocasinan Mahallesi’nde tamlık çalışmaların sona erdiğini ve mahalle genelindeki umum yolların asfalt çalışmalarının başlatıldığını söyledi. Başlatılan altyapı çalışması ile mahallede kronikleşmiş bu sorunu çözmek için plan, proje ve çalışmalar yaptıklarını, bunların sonucunda üstelik enfrastrüktür çalışmalarının gerçekleştirildiğini kaydeden Gürkan, Kocasinan Mahallesi’nin alt bina sorununun ağız ağıza çözüldüğünü belirtti.

Mahalle genelinde üstyapı adına rapor edilen asfalt kez çalışmalarının başlatıldığını kaydeden Gürkan, “Bu proses içerisinde Kocasinan Mahallesi’nin umum sokakları asfalt olacak. Asfaltlamanın arkası sıra bile defa kotlarına bakarak kaldırımlarda düzenleme yapılacak. İnsanoğlu tez unutuyor. Çalışmalarımız başladığından bu yana artık Kocasinan Mahallesi’nde eskisi kadar su baskınları olmuyor. Bilcümle meselemiz, amacımız bu sorunun çözümüydü. Seçkin yağmurda akarsu basan Kocasinan Mahallesi’ni tahminî 1,5 yıldır akarsu basmıyor. Allah korusun, çokça büyük ayrımsız kıran evet, ona diyecek bire bir şeyimiz yok” diye konuştu.

Enfrastrüktür çalışmaları süresince Kocasinan Mahallesi’ndeki vatandaşların yaşadığı sorunları çokça gani bildiklerini de kaydeden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, aynı farklı hedeflerinin üstelik çocukların henüz sunturlu, daha konforlu benzeri mahallede yaşamalarını ulaşmak olduğunu belirterek, “Kocasinan’da dinç halkımıza buradan saygılarımı iletiyorum. Sizler çokça yoruldunuz, çokça üzüldünüz, çokça öfkelendiniz. Hepsini biliyoruz amma hepsi çocuklarımızın elan fena hâlde, henüz konforlu benzeri Kocasinan Mahallesi’nde yaşaması içindi. Demin en kısa sürede üstyapımızı birlikte bitireceğiz ve ondan sonradan da bütün bu arada kahvelerimizi içeceğiz” dedi.

Kocasinan Mahallesi Muhtarı Rahmi Kızmaz de, mahallede altyapının bitirilmesi, el çalışmalarının başlatılmasından serencam paye memnuniyet duyduklarını belirterek, “Enfrastrüktür çalışmaları geçmiş buradan başladı, şimdi sefer çalışması üstelik buradan başladı. Halkımız inşallah mutlu olacak. 2,5 yıldır insanlarımız bu durumdan mutlu olmadılar, çok kızdılar, arada sırada şiddetli bayram söylediler, kulak arkası ettik. Kavgalar de oldu. Ama demin eskisi kadar akarsu baskınları bundan sonra olmuyor. Sizlere çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum, Cenabıhak yardımcınız olsun” diyerek konuştu.Share: