Edirne Valisi Kürşat Kırbıyık 30 Ağustos Utku Bayramı’nı kutladı

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, 30 Ağustos Galebe Bayramı zımnında ide yayımladı.

Vali Kırbıyık, mesajında vatan topraklarının kurtuluşunu ve bağımsızlığı müjdeleyen 30 Ağustos zaferinin 100. yıl dönümünü şişman bir gurur ve coşkuyla kutladıklarını belirtti.

30 Ağustos zaferinin eren Türk milletinin, Celil Alemdar Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk önderliğinde tekmil dünyaya ‘Türk milleti bağımsızdır ve bağımsız kalacaktır. Kamer yıldızlı bayrağımız milletimiz var az çok gökyüzünde dalgalanacaktır’ diyerek haykırdığı iri ve oylumlu zafer olduğunu vurgulayan Kırbıyık, Türk milletinin bu zaferle kendini çağ sahnesinden çıkarmak isteyenlere, parçalanmamış mazlum halklara kat sayı teşkil edecek şekilde unutulmayacak aynı ibret verdiğini vurguladı.

Vali Kırbıyık, mesajında şunları kaydetti:

“Evvel olduğu kabil zaman de muazzez milletimiz ülkesini tehdit altında gördüğünde alışılmamış tıpkısı vatanseverlik ve kahramanlıkla bu tehdidi bertaraf edeceğini, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ivaz vermeyeceğini, ülkesi amacıyla çekinmeden canını dulda edeceğini ve de ülkesi ve milletiyle sonsuza kadar var olacağını cemi dünyaya kabul ettirmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve silah arkadaşları tevessül etmek için, Kurtuluş Savaşı’nın tekmil kahramanlarını, lahut vatanımız amacıyla canlarını feda eden muazzez şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve minnetle anıyor; parçalanmamış vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”

Share: