Edirne’de balıkçılar av sezonu öncesi tezgahlarını hazırladı

Edirne’de, 1 Ilkgüz’de başlayacak yeni av sezonu öncesinde balıkçılar tezgahlarında akıbet hazırlıklarını yaptı.

Kentteki balık pazarında av sezonu öncesinde cümbüş başladı. İş yerlerini açan balıkçılar tezgahlarını yeniledi, gelişim yerlerinde günahsızlık yaptı.

Balıkpazarı esnafından Yakup Çimen, AA muhabirine 1 Eylül için hazırlık yaptıklarını söyledi.

Palamut ve hamsinin bol olacağını tamlayan Çimen, “Sezon içerisinde balık çeşitlerimizin devamı ati. İstavrittir, çinekoptur tezgahlarımızda yerini takanak. İlk 1, 2 zaman fiyatlar oturmayabilir ancak daha sonra fiyatlar oturacak insanlar inşallah ucuza balık eşya.” dedi.

-“Yurttaş balığı özlemiş”

Vatandaşların mevsim açılmadan elan hangi balığın geleceğini sorduğunu anlatan Çimen, “Vatandaşlarımızdan haddinden fazla umu var, balığı özlemişler. Palamut, lüfer ve hamsiyi soruyorlar. İnşallah hepsi eli nimetli eli nimetli çıkacak bu sene. Bizde eskimemiş zaman hazırlıklarımızı yapıyoruz. Tezgahlarımızı genişlettik, dükkanımızı temizledik. Gelişigüzel şey hazır, balık sezonunun açılmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Balıkçı Kaynak Ucuzlar birlikte yeni mevsim hazırlıklarını tamamladıklarını ve müşterileri beklediklerini anlattı. Ucuzlar, bu sene mübarek balık beklediklerini kaydetti.

Vatandaşlardan Bayram Şişoğlu ise balık yemeyi çok özlediklerini söyledi.

Fiyatların makul olması halinde balığa doyacaklarını tabir eden Şişoğlu, “Fiyatlar akla yatkın olacak mı, onu zül ediyoruz. Oflaz hayırlı olsun inşallah. Karadenizli olduğum üzere en çok hamsiyi seviyorum.” dedi.

Share: