Edirne’de çiftlikte coşkunluk: Birey pazarı yaşandı, hayvanlar temizlik oldu

Edirne’nin Lalapaşa ilçesinde büyükbaş efsanevi çiftliğinde çıkan yangında alevlerin beyninde çevrili kalan onlarca hayvanı yönetmek amacıyla köy halkı saniyelerle yarıştı. Yangında birçok efsanevi kurtarılırken, 3 buzağı ve 1 köpek temizlik oldu.

Lalapaşa’nın Taşlımüsellim köyünde bire bir çiftlikte coşkunluk bundan sonra. Alevlerin saman balyalarının bulunduğu alana sıçramasıyla alevler ürkütücü boyuta ulaştı. Dakikalar zarfında bilcümle kom yalaz topuna döndü. Gocunmak meşbu anların yaşandığı esnada, kom sahibi Aydın Seyit ve köy halkı canları pahasına çiftlikte alevlerin arasında muhat küsurat 40 büyükbaş hayvanı yetmek amacıyla canla başla savaşım etti. Ince uğraşlar sonucu 37 kocabaş efsanevi alevlerin arasından kurtarılırken, 3 buzağı ve 1 köpek alevlere tasdik oldu. Can pazarının yaşandığı çiftlikte balaban maddi hasar meydana geldi.

“Hararet havadan görüntülendi”

Saman balyalarının ve çiftlikte kâin parçalanmamış ürünlerin küle döndüğü hararet dron ile havadan görüntüledi. Bili verilmesi üstüne fenomen adına itfaiye ekipleri irsal edildi. Ekiplerin tafsilatlı süren çalışmaları sonucu yangın söndürüldü.

“Çiftlik sahibi baskı anlar yaşadı”

Konuşurken edisyon anlar kıpırdak kom sahibi Ziya Seyit, “Muhtelit karışık tıpkısı önsezi içerisindeyim hangi söyleyeceğimi bilmiyorum. Çiftlikte kâin hayvanlarımızı çıkarttık ama 3 buzağımızı ve 1 köpeğimizi maatteessüf kurtaramadık. Saman balyaları, ağılımız ve çatılar bütünü yandı” dedi. – EDİRNE

Share: