Edirne’den gelişmemiş kısa

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Zabıta Haftası’nı kutladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Zabıta Müdürü Mustafa Zogo beraberindeki memurlarla Gürkan’ı konuşma etti.

Polis personeli ile birlikte pasta kesen Gürkan, zabıtanın vatandaşların sağlığını, güvenliği ve huzurunu sağlamak üzere canla başla görev yaptığını belirtti.

Gürkan, teşkilatın şehremaneti ile vatandaşlar ortada güreşçi köprüsü görevi gördüğüne özen çekerek, “Zabıtalar, belediyelerin bölüt yansıyan yüzü, belediyelerin halkla doğrudan temasıdır. Polis teşkilatı öge, özveri ve dürüstlüğün simgesidir. Yaptığı aplikasyon ve denetimlerde vatandaşın esenliği üzere eğlenceli ayrımsız dirim alanı hazırlayan belediye zabıtası kentsel birey ulama sağlayıcı kebir tıpkı birimdir.” ifadelerini kullandı.

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili, Liseler Intikal Sitemi (LGS) sınavında başarı gösteren öğrencilerle bir araya geldi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya bakarak, Kaymakam Sevgili, sınavda sükse gösteren öğrencileri tebrik kartı etti.

Öğrencilere muvaffakiyetli bire bir eğitim bilimi hayatı dileyen Sevgili, öğrencilere vesika ve bağış verdi.

Kaymakamımız Ömer SEVGİLİ, LGS sınavında muvaffakiyetli olan öğrencilere ödüllerini verdi.

İl Başkanı Tütüncü adli yılın başlaması dolayısıyla nabız yayımladı

İYİ Fırka Edirne İl Başkanı Serpil Tütüncü, adli yılın başlaması nedeniyle bire bir mütalaa yayınladı.

Tütüncü, mesajında adaletin sosyete hayatının, adam mutluluğu ve huzurunun elzem bir koşulu olduğunu belirtti.

Hukukun egemen olduğu bire bir adli yıl dileyen Tütüncü, şunları kaydetti:

“Demokrasimize, Cumhuriyetimize, vatanımıza ve milletimize, demokratik, laik ve toplumsal ülfet devletimizin millî ve merkeziyetçi yapısına engel getirmeden ve tek kimlik ve etnisite sorununa düşmeden rastgele antlaşma olduğu gibi eşit ve sohbet değerlerimize ve inançlarımıza sahip çıkarak daha ziyalı yarınlara akıllıcasına akın etmek mehabetli milletimizin hem sorumluluğu ve hem de hakkıdır.

Hukukun üstünlüğü ilkesiyle görevini namına getiren bilgili, müddeiumumi ve avukatlarımız ile bilcümle adli personelin kullanılmamış adli yılını kutluyor ve eşitlikçi, adaletli tıpkı önem sisteminin egemenlik süreceği benzeri sene diliyorum.”

“Günâşık fiyatında girdi maliyetleri dikkate alınmalı”

CHP Edirne Model İlçe Başkanı Olcay Bakkalcı, hasadı süren ayçiçeğinde girdi maliyetleri dikkate alınarak denk belirlenmesi gerektiğini bildirdi.

Bakkalcı, yaptığı yazılmış açıklamada, bu sene devlet genelinde 2 milyon 800 bin titrem rekolte beklendiğini belirtti.

Ayçiçeğinde girdi maliyetlerinin göz önüne alınarak ayak tabanı fiyatın belirlenmesi gerektiğini dile getiren Bakkalcı, çiftçinin tüccarın vereceği fiyata bakılmadan ürününü mesabesinde satmasının yolu açılması gerektiğini vurguladı.

“30 Ağustos Futbol Turnuvası”

Keşan Belediyesince 30 Ağustos Yengi Bayramı etkinlikleri kapsamında “30 Ağustos Futbol Turnuvası” düzenlendi.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, yan sahalarında gerçekleştirilen ayak topu kurslarında eğitim kayran kursiyerlerin katıldığı turnuvada ödülleri Belediye Komutan Yardımcısı Yakup Balcı ikram etti.

Turnuvada 2009-2011 gözyaşı kategorisinde birinciliği Adi Zaferiye Mahallesi A Takımı, ikinciliği Yenimescit Mahallesi Takımı, üçüncülüğü birlikte Adi Zaferiye Mahallesi B Takımı elde etti.

2006-2008 gözyaşı kategorisinde ise Şişman Cami Mahallesi Yön Sahası Takımı birinci, Kullanılmamış Mahalle Takımı ikinci, İzzetiye Mahallesi Takımı dahi üçüncü oldu.

Share: