Edirne’den gelişmemiş kısa

Edirne Belediyesi, riskli ve kırıcı çığır alanlarında çalışan işçilere Mesleksel Ustalık Belgesi kazandırmaya devam ediyor.

Belediyeden yapılan bağlanmış açıklamaya bakarak, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ameliye ve nazari namına gerçekleştirilen sınavlarda muvaffakiyetli olan personele belgeleri düzenlenen törenle arz etti. Atatürk Kültür Sarayı ve Belediye Konservatuarı’nda düzenlenen törene 363 personel katıldı.

Komutan Gürkan doküman almaya hak kazanan personeli kutlama etti.

Basketbolda tedbir maçı oynandı

Keşan Belediyespor Basket Takımı tedbir maçında Lüleburgaz Akademispor’u 82-74 yenmiş etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Şehremini Mustafa Helvacıoğlu, sporcuları tebrik ederek, başarının devamını diledi.

Sporun ve sporcunun yanı sıra olduklarını belirten Helvacıoğlu, “Kulübümüz geçmiş önce yaklaşık 6 takımın katılacağı Yerli Lig’üstelik savaşım edecek, sonrasında bile burada kudretli yerine Bölgesel Dünkü Lig’e yükselecek. Biz takım kendisine buna içtenlikle inanıyoruz ve başaracağız.” ifadelerini kullandı.

TBB eliyle ihale semineri verildi

Keşan ilçesinde, Türkiye Belediyeler Birliği’nce (TBB) ihale birimi personeline seminer verildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Keşan Belediyesi Essah Sesler Konferans ve Piyes Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde, TBB Umumi Kâtip Yardımcısı Halil İbrahim Azak personele konuyla ilişik bilgiler verdi.

Uray Komutan Yardımcısı Tahir Özçınar dahi uray ekiplerinin güncel gelişmeler ve yönetmelikler ile ilişkin süreçleri yakından strateji etmesi üzere icraat yaptıklarını belirtti.

Belediyenin bakım kalitesinin arttırılması amacıyla bakım içi eğitimlerine nazik önem verdiklerini rapor eden Özçınar, “Belediyemizde hesaplı iş ve işlemlerin çabuk, tamlık, vaktiyle ve problemsiz şekilde sürdürülmesi bizim üzere haddinden fazla oylumlu. Yurttaş memnuniyetine ehemmiyet verdiğimiz ölçüde benzeri zamanda şehremaneti personelimizin eğitimini birlikte önemsiyoruz.” diye kaydetti.

Share: