Edirne’den güdük bodur

AK Tümen Uzunköprü İlçe Başkanı Önder Kuruşar, Uzunköprü Otogarı’ndaki mescit ve bala bakım odasının girişine turnike konmasıyla ilgilendiren yaptığı tespitin takanak değil hamur olduğunu savundu.

Kuruşar, yaptığı yazılmış açıklamada, otogarı ziyaret ettikleri esnada tuvaletle aynı koridorda kâin mescit ve bala hizmet odası girişine turnike konduğunu ve turnikenin 3 lirayla açıldığını öne sürdü.

Uzunköprü Şehremini Korkunç Becan’ı eleştiren Kuruşar, şunları kaydetti:

“Terminali ziyaretimiz esnasında yalnızca tuvalet bölümüne ücretsiz geçişi engellemesi müstelzim 3 liraya açılan turnikenin, mescit ve çağa bakım odasına ulaşımı sağlayan tek giriş noktasına konulmasının bu alanların kullanımını birlikte ücretli ağıl getirdiğine müteveccih tespitimiz alacak değil, hakikatin ta kendisidir.

Mescit ile bebek bakım alanlarının ücretsiz olduğunu belirten uyarma levhasının bulunmadığı, bu alanları iletilmek isteyen vatandaşları ‘Giriş 3 TL’ – “FASIT büfe ve lokantadan gerçekleştirme edebilirsiniz’ uyarılarının karşıladığı ve parçalanmamış bunlara ilişik kendisine ayrımsız bile ücretsiz intikal noktası zincire vurularak kapatılmışken, telaşına fersude sakıt Becan’ın terminal alanında kurgulayıp servis ettiği inkar videosu bu hakikati değiştirmeyecektir.”

Kuruşar, otogarda mevcut mescidin sulu olduğunu da savunarak yaşanan durumla ait Becan’ın Uzunköprülülerden bozukluk dilmesi gerektiğini dile getirdi.

Becan ise yaptığı açıklamada bahis konusu girilen alanlara girişlerden servet rica edilmediğini savunarak, Kuruşar’ı alacak tekvin çalıştırmakla itham etmişti.

Helvacıoğlu’nun esnaf ziyareti

Keşan Belediye Reisi Mustafa Helvacıoğlu, ilçe esnafını ziyaret etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi Çokça Gayeli Pazaryeri Kompleksinde hareket yeri kâin esnafları musahabe ederek taleplerini dinledi.

Esnafların yanında olduklarını tamlayan Helvacıoğlu, “Tesanüt ve irtibat içerisinde sorunlara çözümler üretiyoruz. Belediye yönetiminde katılımcılığa ehemmiyet veriyoruz, esnafımızın fikirleri bizim amacıyla haddinden fazla kebir. Esnaflarımıza ve çalışanlarımıza kolaylıklar diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: