Ekincilik ve Orman Vekil Yardımcısı Pakdil, departman temsilcileriyle buluştu

Tarım ve Orman Vekil Yardımcısı Nihat Pakdil, önemli ürünlerin üretilmesini öncelediklerini, tarım arazilerinin bu amaçla kullanılması noktasında benzeri hane hazırlıklarının olduğunu belirtti.

Muş’taki programları kapsamında Şehremini Feyat Asya’yı görüşme ederek kentteki icraat üzerine bilgi alan Pakdil, ardından AK Öğür İl Başkanlığı’na geçti.

Burada partililere seslenme fail Pakdil, cemi çabalarının ekincilik ve orman alanındaki hizmetleri elan ileriye çarpmak olduğunu söyledi.

Bakanlıklarında 32 farklı birimin olduğunu rapor fail Pakdil, kadro arkadaşlarıyla hizmetleri daha ileriye götürebilmek üzere layenkati çalıştıklarını aktardı.

Vatandaşların taleplerini uymak, problemleri durumunda eksiltmek ve engelleri gidermek üzere ziyaretler gerçekleştirdiklerini anlatan Pakdil, şöyle konuştu:

“Vatandaşın bizimle ilgili talepleri akarsu konusunda oluyor. Bu bizi haddinden fazla kıvançlı ediyor. İnsanlarımız, çiftçilerimiz akarsu istiyor. Bunu ne için istiyor, elan fazla atmak üzere. Bundan mutlu oluyoruz. Tığ üstelik devletin bize tanıdığı imkanlar neyse onlara ulaştırarak amaçlarına hizmet edelim istiyoruz. Muş’ta arkadaşlarımızı, yetkilileri dinledik. Aynı çizelge var, bu listenin zarfında ivedili olan nedir, hangileri duruyor, hangilerinden başlanması gerekiyor diye niteleyerek notlarını aldık. Hep bu arada takipçisi olacağız.”

Muş Şehremini Feyat Asya birlikte yatırım desteklerinden hava Vekil Yardımcısı Pakdil’e teşekkürname etti.

“Ciddi ürünlerin kullanılmasını önceliyoruz”

Daha sonraları MHP İl Başkanlığı’nı mülakat eden Pakdil, Muş Ekincilik ve Orman Müdürlüğü’nde düzenlenen seksiyon temsilcileri toplantısına katıldı.

Pakdil, devlet namına bütün bu arada, öncelikle Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın tavrıyla savaşa alın olduklarını belirtti.

Savaşın kimseye bire bir faydasının olmayacağını sunu erdemli sesle duyurduklarını vurgulayan Pakdil, şunları kaydetti:

“Ant üstelik bizi gerçek çıkardı. Politikamız, Ekincilik ve Orman Bakanlığı yerine insanlarımızın azık ihtiyacını karşılamak. Bunun üzere planlarımız var. Ciddi ürünlerin üretilmesini önceliyoruz. Ekincilik arazilerinin bu amaçla kullanılması noktasında bir hizip hazırlıklarımız var. Yıllardan beri devletimizin çiftçilerimize yapmakta olduğu sübvansiyon politikaları var. Sertifikalı evlat gündemde. Geçmişten beri dile getirdiğimiz başlık. Çiftçimizin imdi sertifikalı sulp kullanması noktasında çalışmalarımız var. Türkiye’nin sunma oylumlu ovasının olduğu Muş’ta sulama faaliyetlerinin ve imkanlarının geliştirilmesi noktasında üstelik bu bölgede başlayan işlerin bitirilmesi ve kullanılmamış projelerin programa alınması noktasında çaba göstereceğiz.”

Muş Valisi İlker Gündüzöz dahi kamu bölüm temsilcilerinin katıldığı müzakere toplantılarının faydalı geçtiğini belirtti.

Önemli aynı ekincilik kenti olan Muş’ta şehir nüfusunun rustik nüfusa oranla henüz bir iki olduğuna dikkati calip Gündüzöz, şunları kaydetti:

“Türkiye’üstelik imdi kentli kişi daha aşkın oldu. Yüzdelik 65’leri geçti, yüzde 70’lere varıyor. Biz, ekincilik ve hayvancılık şehriyiz. Bizim karşılaştırma üstünlüğümüz bu. Sulama bizim için akıbet rütbe oylumlu. Sulamanın dışında farklı tarımsal ve yatırımlar da mefret. 1 milyon 300 bin civarındaki küçükbaş, 350 bin kocabaş efsanevi varlığı ve kümes hayvancılığı, arıcılık üzere zorlu çokça alanda doğacak düzeyde olan Muş’un geleceğinin elan dolgunca olacağını değerlendiriyorum. 100 sene bu ilin içmece suyu, temiz istimal suyu ihtiyacını ortadan kaldıracak yatırım de aceleten devam ediyor. 2023 yılından önceki bu yatırım bitmiş olacak. Çeşmelerimizden temiz sular akacak. Bu açıdan akıbet merhale mutluyuz ve Bakanlığımıza teşekkürname ediyoruz.”

Muş Milletvekili Mehmet Tehlikesiz Balkır bile “Muş yerine zaman çokça keyifli tıpkısı çevrim yaşıyoruz. Tarım ve hayvancılık üstüne Muş’un sorunlarının tamamını dile getirdik. Sayın Bakanım ve iş arkadaşları bu sorunlarımızı kabul gördüler. Kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Sektör temsilcilerinin sorun ve taleplerinin dinlendiği toplantıya, İl Ekincilik ve Orman Müdürü Mehmet Periyot, SELIM Parti İl Başkanı İbrahim Avcı ile çalım amirleri de katıldı.

Share: