ERDEK SONUÇ YILLARIN EN ALÇAK TURİZM SEZONUNU YAŞIYOR

BALIKESİR’in Erdek ilçesi sonuç yılların en korkulu turizm sezonunu yaşıyor. Erdek’teki 15 bin yatak kapasiteli otel, motel ve pansiyonlarda doluluk oranı hafta sonları yüzde 100’e ulaşıyor.

Güney Marmara’nın turizm cenneti Erdek, akıbet yılların bildirme etken turizm sezonunu yaşıyor. Geçtiğimiz yıl pandemi ve müsilaj dolayısıyla turizm sezonunu durgun nâkil ilçede, denize kıyısı olan mahallerde bulunan konaklama tesisleri, bu sezon rezervasyon yoğunluğu yaşıyor. İlçe merkezi ve mahallelerde kâin 15 bin akak kapasitesine eş otel, motel ve pansiyonlarda doluluk oranı hafta sonları yüzde 100’e ulaşıyor.

İşletmecilerin ayırtma taleplerine yetişemediğini söyleyen Erdek Belediye Başkanı Belgit Muğlak, ‘İlçemiz, turizm sezonu adına sunu ak pak dönemini yaşıyor. Erdek ve Kapıdağ Yarımadası, İstanbul, Bursa, Eskişehir ve Ankara gibi şehirlere andıran ayrımsız turizm yöresi. Geçtiğimiz sene pandemi ve müsilaj dolayısıyla vatandaşlarımızın çoğu dinlence yapamadılar. Bu turizm sezonunda ise vatandaşlarımızın birçoğu tatil için Erdek’i tercih ettiler. Erdek eşkâl ve rustik mahallerimiz huzurlu bire bir tatil yöresi, iklim namına esintili bire bir yaz geçiriyor. Denizimiz çokça kategorik, kumumuz altın sarısı, bölgenin, başkaca Türkiye’nin yeryüzü ayrıntılı deniz boyu şeridine sahibiz. Konaklama ve araç fiyatları, Ege ve Akdeniz’e bakarak haddinden fazla elan hesaplı’ dedi. Anlaşılmaz, ‘Yiyecek ve meşrubat sektörünün işleri birlikte evire çevire. Anlayış ediyorum Eylül’ün önce haftasına büyüklüğünde rezervasyonlar devam edecektir’ diyerek konuştu

Share: