Erenler’de Eylül kocaoğlan meclis toplantısı gerçekleşti

Ilkgüz Ayı Meclis Toplantısında konuşan Erenler Belediye Reisi Fevzi Kılıç, kaymakamlık genelinde çalışmaların bitmeme ettiğini ifade etti.

Erenler Belediyesi Eylül Ayı Kolay Sedir Toplantısı Şehremini Fevzi Kılıç başkanlığında gerçekleşti. Divan Toplantısı gündem dışı konuşmalar ile önceden, devamında Başbuğ Fevzi Kılıç’ın konuşması ve gündem maddelerinin karara bağlanması ile tamamlandı.

Sedir Toplantısında bitmeme fail çalışmaların akıbet durumları için bilgelik veren Başbuğ Fevzi Tığ, “Hacıoğlu Mahallemizde 27, Dilmen Mahallemizde ise 3 cadde ve 27 sokağımızı kapsayan alt ve üstyapı yenileme çalışmaları başlamıştı. Bu çerçevede SASKİ Hacıoğlu ve Dilmen Mahallelerimizde çalışmalarını hararetli bir şekilde sürdürüyor. Enfrastrüktür çalışmalarının peşi sıra üstyapı ile ana yol ve sokaklarımızda beğenilen benzeri manzara olacak” dedi.

Başbuğ Kılıç, “Şehit İlhan Aras Caddemizde, Nilüfer ve 1139 Nolu sokaklarımızda Büyükşehir Belediyemiz ile çalışmalarımız sürüyor. SASKİ çıktı sonuç işlemlerini gerçekleştirirken tıpkı taraftan ekipler kaldırım çalışmalarını sürdürüyor. Altyapı ve yaya kaldırımı çalışmalarının tamamlanmasının arkası sıra Martir İlhan Aras Caddemiz, Nilüfer ve 1139 Nolu sokaklarımız asfalt ile eskimemiş yüzüne kavuşacak. Erenler Form Mahallemizde yaz başında sokaklarımızda çalışmalarımızı sürdürmüştük, 3 sokağımız kalmıştı, altyapı çalışmalarının ardından sıklet beton ile küsurat 3 sokağımızda düzeltilmiş oldu. İlçemiz genelinde bölük hane siftinlik olan yollarda bile ekiplerimiz mantinota çalışmalarını sürdürüyor” diye niteleyerek konuştu.

Başkan Fevzi Kılıç, “Saha çalışmalarımızın haricinde Belediyemiz ERAKOM Birimi marifetiyle Çocuk Danışmanlığı Hizmeti çerçevesinde ‘Metropolitan Meslek Olgunluğu Testi’ ilkokula başlayacak olan çocuklara yapıldı. Haddinden Fazla sayıda evladımız bu çalışmadan faydalandı. Yapılan testler ile çocuklarımızın meslek üzere müstelzim olgunluğa hangi ölçüde amade olduğu tesit edilerek ailelere hikmet verildi” şeklinde konuştu. – SAKARYA

Share: