Esmer yollarında genişlik

Kişmiri yollarının yapım, hizmet ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde korkulu gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün sefer durumu bültenine bakarak, Küçük Asya Otoyolu’nun Gölyaka- Düzce kavşakları 4-6. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle otoyolun İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım başka istikametten iki taraflı sağlanıyor.

TEMA Otoyolu’nun Hendek-Gümüşova kavşaklarındaki üstyapı yenileme çalışmaları zımnında 21.00-07.00 saatlerinde değme iki taraf kesimler halinde trafiğe kapatılarak, ulaşıma özge istikametlerden iki taraflı müsaade verilecek.

Ankara-Pozantı Otoyolu’nun Pozantı Kuzey-Pozantı Güney kavşakları 4-6. kilometrelerindeki Çakıt-8 viyadüğünde genleşme derzlerinin hizmet ve tamirat çalışmaları yapılıyor. Bu sebeple otoyolun Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala kontrollü gerçekleştiriliyor.

Ankara- Niğde Otoyolu Kırşehir bağlantı yolunun 1-2. kilometrelerindeki yapım çalışması dolayısıyla ulaşım mukassem yolun tıpkısı bölümünden iki cepheli bitmeme ediyor.

Gümüşova-Düzce- Bolu yolunun 20-22. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle İstanbul-Düzce istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala gayrı istikametten iki cepheli sürdürülüyor.

Beyşehir-Seydişehir yolunun 9-13 ve 22-31. kilometrelerindeki yapım çalışmaları cihetiyle ulaşım mukassem yolun bir bölümünden iki taraflı gerçekleştiriliyor.

Sakarya- Bilecik yolunun 47-51. kilometrelerinde üstyapı bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle ulaşıma Sakarya istikametinden iki taraflı müsaade veriliyor.

Kastamonu-Ilgaz- Çankırı yolunun 71. kilometresindeki Ilgaz 15 Orak Ayı İstiklal Tüneli’nin hizmet, tamirat ve arılık çalışmaları zımnında saat 18.00’e kadar Kastamonu-Çankırı istikametindeki salim tüpte ulaşım tek şeritten sağlanacak.

Hopa-Borçka- Artvin yolunun 47-65. kilometrelerindeki 10 tünelde yapılacak elektrik-elektronik sistemi bakım ve onarım çalışması cihetiyle 16 Eylül’e kadar 08.00-17.00 saatlerinde ulaşıma tek şeritten kontrollü müsaade verilecek.

Fethiye- Söğüt yolunun 0-9. kilometrelerindeki sathi şümul çalışmaları zımnında sürücülerin gidiş geliş bel ve işaretçilerine özen etmeleri gerekiyor.

Share: