Esmer yollarında kapsam

Esmer yollarının imal, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ağır gidilmesi, trafik belen ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün el durumu bültenine bakarak, TEMA Otoyolu’nun Selimpaşa Kavşağı- Mahmutbey Gişeleri bölgesinde üstyapı yenileme çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle temas periyot 22.00-06.00 saatlerinde otoyolun Edirne istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım özge istikametten iki cepheli sağlanıyor.

İzmir- Pınar Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerinde (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik köprü yapım çalışmaları sebebiyle İzmir istikametinde esen abdestbozan trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım başka şeritlerden sürdürülüyor.

Ankara- Niğde Otoyolu’nun Ahiboz-Emirler kavşakları 30-31. kilometrelerinde hizmet ve tamirat çalışmaları dolayısıyla Ankara istikametinde erişim kontrollü devam ediyor.

Beyşehir- Isparta yolunun 25-44. kilometrelerindeki imal çalışmaları zımnında ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34 ve 50-54. kilometrelerinde (Taşucu ve Boğsak mevkileri) patlatmalı yapım çalışmaları cihetiyle 15.15-16.15 saatlerinde erişim kontrollü gerçekleştirilecek.

Kırşehir- Aksaray yolunun 1-3. kilometrelerindeki imal çalışması nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun benzeri bölümünden iki cepheli sağlanıyor.

Çorum-Ankara yolunun 37-38. kilometrelerinde (İskilip- Osmancık kavşakları) ayrımlı seviyeli kenar çalışmaları zımnında ulaşım kontrollü sürdürülüyor.

Isparta- Antalya yolunun 0-15. kilometrelerinde sathi istila yapım çalışmaları cihetiyle sürücülerin gidiş geliş belen ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Çanakkale- Balıkesir yolunun 9-17. kilometrelerinde güreşçi köprüsü bakım ve tamirat çalışmaları yapılacak. Bu nedenle defa trafiğe kapatılarak, sürücüler alternatif güzergah kendisine Müstecap-Habipler istikametine yönlendirilecek.

Artvin- Erzurum yolunun 1-50. kilometrelerinde bayır temizliği ve polat ağ uygulama çalışması dolayısıyla saat 18.00’e kadar kat kısa sürekli aralıklarla trafiğe kapatılarak, erişim yegâne şeritten kontrollü devam edecek.

Share: