Esnaf, Bakan Nebati’den 5 lira madeni servet istedi

HAZİNE ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Isparta’dahi ziyaret ettiği esnafın ’50 kuruş, 1 lira, 5 lira madeni dünyalık piyasaya salınsın’ talebi konusunda “Az Buçuk basalım mı?” diye sordu. Bitkisel, esnafın ‘Yağdıralım, hangi olacak?’ sözlerine dahi gülerek “Yağdıralım” karşılığını verdi.

Kaynak ve Maliye Bakanı Bitkisel, türlü temaslar ve ziyaretlerde mevcut olmak için Isparta’ya geldi. Isparta Valiliği’ni ülfet fail Nazır Bitkisel’yi Vali Ziyalı Baruş, DÜRÜST Tümen İl Başkanı Osman Zabun, AK Parti Mebus Recep Hususi, Isparta Şehremini Şükrü Başdeğirmen ve kamu çalışanları karşıladı. Vali Baruş ile mülaki Vekil Bitkisel, bilahare esnafı görüşme etti.

Vekil Nebati, restorasyonu devam fail tarihi Üzüm Pazarı, Mimar Sinan Camii yanı ve Mimar Sinan Caddesi’nde esnafla görüşürken, tavuk döner satışı fail esnaf, madeni para talebinde bulundu. Esnaftan biri, “Sayın bakanım, esnaf olarak madeni 50 kuruş ve 1 lira sıkıntısı çekiyoruz. Piyasaya çokça 1 lira ve 50 kuruş salınsın ayrıca 5 liralık madeni dünyalık basılsın. Şimdi bankaya gittik, orada birlikte yok. Koştur, koştur berduş arıyoruz” dedi.Nazır Bitkisel’nin “Az Buçuk basalım mı?” diye niteleyerek sormasının peşi sıra müteharrik da “Kağıt para namına 5 liralık, 1 teklik gani olacak. Yağdıralım, hangi olacak?” dedi. Bakan Nebati ise gülerek “Yağdıralım” karşılığını verdi. ‘ISPARTA ESNAFI İKRAMI SEVİYOR’Icra Vekili yardımcısıyken birlikte Isparta’yı ziyaret ettiğini anlatan Icra Vekili Bitkisel, esnafın ikramı ve ihsan vermesi konusunda, yanındaki DOĞRU Öğür Isparta Saylav Recep Hususi’e, “Isparta esnafı alelade çok cömert. İkram etmeyi seviyor. Sonuç geldiğimde pandemi yıpranmamış bitmişti amal o kadar incitici olmasına rağmen gene mübarek bol azamet-i ikramda bulunmuşlardı. Bugün tekrar cümle tıpkısı şeyler ağırlama ediyor” dedi. ÖTV’SİZ TAKSİ İSTEĞİBakan Bitkisel, mülakat ettiği taksi durağında da esnafla kardeş kardeş etti. Esnaftan birinin “Sayın bakanım elan önce ÖTV’siz taksi imkanı sağlamıştınız, çok sevinmiştik. Esasen böyle benzeri imkan sağlasanız çok bahtiyar olacağız” sözleri üzerine Nebati, bunun şimdilik gibi olmadığını söyledi.Vekil Nebati, arkadaşça ettiği esnaf ve yolda gördüklerine, yanındaki DÜRÜST Öğür’nin Ispartalı yöneticilerini göstererek, “Tanıyor musunuz?” diyerek sordu. belediye reisi ve milletvekilini tanıyıp, İl Başkanı Osman Zabun’u tanımayanlara Icra Vekili Bitkisel, “Bak başkan test etmiş oldum. Seni çok tanımıyorlar, ona göre” diye espri yaptı.Icra Vekili Bitkisel henüz bilahare Isparta Belediyesi’ni müzakere etti. Zabıta ekiplerinin resmi törenle karşıladığı Nebati, Şehremini Şükrü Başdeğirmen ile görüştü.

Share: