ESNAF, BAKAN NEBATİ’DEN 5 LİRALIK MADENİ MÜLK İSTEDİ

Bire Bir kol ziyarette çıkmak üzere Isparta’ya gelen Hazne ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Isparta Ekonomi Kampüsü’nde Ispartalı aksiyon insanları ile yaptığı toplantının peşi sıra DOĞRU Öğür İl Başkanlığı binasına geldi. Vekil Nebati, toplantı salonunda kendisini muntazır partililere hitap etti. İl Başkanı Osman Zabun’un selamlama konuşmasının peşi sıra alay düzlük Vekil Nebati, dünyanın haddinden fazla biberli bir dönemden geçtiğini belirterek, “Alelade şu an acun çokça üzücü tıpkı dönemden geçiyor. Tıpkı yandan enerji ayrıksı yandan gıda krizleri kıvrak ülkeler var. Bizim erke sıkıntımız yok. Depolarımız gaz meşbu. Bu yıl ülkemizde tarım ürünlerimiz berenarı bereketliydi ve bunları çabucacık TMO aracılığıyla faziletkâr karşılık vererek satın alıp silolarımızı neredeyse doldurduk. Avrupa ülkelerinde yeryüzü karşılanamıyor. Bizim yegâne sıkıntımız fiyatların faziletli olması. Onu de büyüklük adına elimizden geldiğince asgari seviyede tutmaya çalışıyoruz” dedi.

‘RAHAT OLUN’

Geçen sene 150 bilyon teklik, bu sene ise 251 milyar liralık vergiden vazgeçtiklerini aktaran Vekil Nebati, “Sınırlı gelirli vatandaşlarımızı, memurları, işçileri rahatlatacak önlemleri aldık. Yıpranmamış tedbirlerimiz birlikte yolda. Ayrımsız tarafta az gelirlilere ilişkin Eş ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile yaptığımız çalışmaları sonuç haliyle kabineye sunduğumuzda kararlar neticesinde Sayın Cumhurbaşkanımız eliyle açıklanacak paketler ve buna analog paketlerle sınırlı gelirlileri rahatlatacak tedbirleri alıyoruz. Adımlar atıyoruz atmaya bitmeme edeceğiz, talepleri dinliyoruz, talepleri karşılamaya bitmeme edeceğiz. Şen olun” diye konuştu.

‘KENDİLERİNİ DARI AMBARINDA ZANNEDEN TAVUKLARA DÖNDÜLER’

4 yıldır ülkede herkesin seçme yaygarası yaptığını kaydeden Bakan Nebati, şöyle dedi: “Ayrımsız sebepten yağlık. Yatırımcı dışarıdan gelmesin, kimse hisse senedi yapmasın. Daim erken seçim yaygarası ile büyüklük ekonomisini kilitlemeye çalışanlar, tıpkı tarafta manzara kırıklığına uğrarken sair tarafta de önümüzdeki sene haziran ayında yapılacak, vaktiyle yapılacak seçimlerde hala kendilerine tıpkısı aday da üretmemiş durumdayken şu anda de birbirleriyle cidal ediyorlar. Amma bizim adayımız kim? Recep Tayyip Erdoğan. Ben temas gittiğim teşkilatta bu örneği veriyorum. O ayrımsız pehlivan. Geleni eziyor, gideni deviriyor, yeniyor. Mindere eski, ‘neredesin’ diyor, bekliyor. Biri kem ağızla ‘ben varım’ diyor. Diğeri sakim ağızla ‘sen olmamalısın’ diyor, tıpkı ötekisi ‘ben senin ortağınım ama ortak olduğumu muhtemelen etme’ diyor. Öbürü diyor ki ‘sen benim ortağımsın amma görmezlikten gel’ diyor. Ne dediklerini anlayan var mı? Yok. 4 senedir erken seçim, er intihap. Erken intihap yok. Kim dedi? Kendilerini darı ambarında zanneden tavuklara döndüler. Tek kusura bakmayın 2023 Haziran’ında SELIM Öğür yeniden Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde kudret. Bundan eminiz, biz sağlamız.”

‘ÜLKENİN YOLUNU ÇİZİYORUZ’

“Abat olun ve mabeyin ayından itibaren enflasyonu süfli inmiş şekilde götüreceğiz” diyen Vekil Nebati, “Alnımız selim tıpkı şekilde ülkede 20 yılda şunlar, şunlar, şunlar yapıldı. daha çok birlikte bunlar yapılacak. Rahat olun. Bundan ufuk madun yapısı tüm bundan sonraki bile hesaplı zir yapısı evet artık istikbal teknolojisi, mega uran bölgeleri oluşturulmuş, doğacak uygulayım bilimi ürünleri ile ve defans alanındaki müthiş sıçrayış ile bitmeme edecek tıpkı ülkenin yolunu çiziyoruz. Sizler usuldan yakarış ederek, koşturarak himmet sarfederek bu yolda ilerleyeceksiniz. Tanrı yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Vekil Nureddin Bitkisel, izlence sonrası belediyeye ilgilendiren Kirazlıdere Sosyal Tesisleri’nde planlı yemeğin peşi sıra kentten ayrıldı. (DHA)Share: