Esnafın “5 liralık madeni servet piyasaya salınsın” talebi üzerine Icra Vekili Nebati: Biraz basalım mı?

Hazne ve Maliye Bakanı Nebati, muhtelif temaslar ve ziyaretlerde çıkmak amacıyla Isparta’ya geldi. Isparta Valiliği’ni görüşme fail Bakan Bitkisel’yi Vali Aydın Baruş, AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, DOĞRU Fırka Milletvekili Recep Özel, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve amme çalışanları karşıladı. Ilbay Baruş ile görüşen Vekil Bitkisel, sonraları esnafı müzakere etti.

Vekil Bitkisel, restorasyonu devam fail tarihi Üzüm Pazarı, Mimar Sinan Camii yanı ve Mimar Sinan Caddesi’nde esnafla görüşürken, tavuk döner satışı işleyen esnaf, madeni mal talebinde bulundu. Esnaftan biri, “Sayın bakanım, esnaf yerine madeni 50 kuruş ve 1 liralık sıkıntısı çekiyoruz. Piyasaya çokça 1 liralık ve 50 kuruş salınsın hatta 5 liralık madeni mülk basılsın. Deminden bankaya gittik, orada üstelik yok. Koştur, koştur berduş arıyoruz” dedi.

Bakan Nebati’nin “Biraz basalım mı?” diye sormasının arkası sıra müteharrik üstelik “Kağıt mal yerine 5 teklik, 1 teklik bol olacak. Yağdıralım, ne olacak?” dedi. Icra Vekili Nebati ise gülerek “Yağdıralım” karşılığını verdi.

“ISPARTA ESNAFI İKRAMI SEVİYOR”

Bakan yardımcısıyken de Isparta’yı ziyaret ettiğini anlatan Bakan Bitkisel, esnafın ikramı ve bergüzar vermesi üzerine, yanındaki SELIM Tümen Isparta Mebus Recep Hususi’e, “Isparta esnafı epey çok cömert. İkram etmeyi seviyor. Son geldiğimde pandemi kullanılmamış bitmişti işler o büyüklüğünde incitici olmasına rağmen esasen artağan mübarek fehamet-i ikramda bulunmuşlardı. Zaman esasen bütün tıpkı şeyler izzetüikram ediyor” dedi.

ÖTV’SİZ TAKSİ İSTEĞİ

Icra Vekili Bitkisel, ülfet ettiği taksi durağında üstelik esnafla kardeş kardeş etti. Esnaftan birinin “Sayın bakanım daha ilk ÖTV’siz göçüm imkanı sağlamıştınız, çok sevinmiştik. Gene hakeza bire bir imkan sağlasanız çok mutlu olacağız” sözleri üstüne Bitkisel, bunun şimdilik türlü olmadığını söyledi.

Icra Vekili Nebati, dostane ettiği esnaf ve yolda gördüklerine, yanındaki DOĞRU Öğür’nin Ispartalı yöneticilerini göstererek, “Tanıyor musunuz?” diyerek sordu. belediye başkanı ve milletvekilini tanıyıp, İl Başkanı Osman Zabun’u tanımayanlara Bakan Nebati, “Bak komutan imtihan etmiş oldum. Seni çok tanımıyorlar, ona göre” diyerek espri yaptı.Share: