Eurovision’ın söylence sunucusu Bülent Özveren yaşamını yitirdi

Geçtiğimiz günlerde rahatsızlanarak okkalı bakıma alınan sunucu Bülent Özveren, 79 yaşında hayatını kaybetti. Biberli haberi eşi Sebla Özvere,n sosyal iletişim araçları hesabından duyurdu.

“HADDINDEN FAZLA ÜZGÜNÜM”

Sebla Özveren, Twitter’dan emrihak fail eşinin fotoğrafını paylaşarak, “Çok üzgünüm. Bülent’i kaybettik. Başımız sağ olsun” ifadesini kullandı.

BÜLENT ÖZVERILI KİMDİR?

Bülent Özverili, 1943 yılında İstanbul’da doğdu. 1965 yılında TRT İstanbul radyosunda göreve başladı. 1971 yılında sınama yayınına başlayan TRT İzmir televizyonunda önceki etkili TV yayınlarını gerçekleştirdi. 1972 yılında TRT Bilgi Dairesi’nin açtığı ‘spor spikerliği’ sınavını kazanarak diplomalı ‘spor spikeri’ oldu. 1975 yılında tıpkısı program önerisi ile TRT’nin Eurovision Yol Yarışması’na ilk kez katılmasını sağladı.

EUROVISION FİNALLERİNİ NAKLEN SUNDU

Bülent Özveren, 1986 yılından 1998 yılına kadar TRT’de yarış programları hazırladı ve sundu. Ayrımsız dönemde Eurovision Melodi Yarışması Türkiye finalleri ve Avrupa finallerini naklen sundu. 1999 yılı böylelikle mütekait olan Bülent Özverili, TÜRVAK’ta spiker-anonsör bölüm başkanı kendisine çalıştı. İstanbul ve Bursa’da mütenevvi kurslarda öğretmenlik görevini sürdürdü. 2002 yılı başında tıpkısı müddet EGE TV umumi müdürü yerine çalıştı.

ÜNİVERSİTELERDE KONFERANSLAR VERİYORDU

2013 yılında ‘Bir milyon kimin?’ adlı konkur programında Okan Bayülgen ve Gülben Ergen ile jüri üyeliği yapan Bülent Özveren, son kendisine İzmit Müzakere Merkezi ve Başkent İletişim Merkezi’nde ‘spiker-anonsör’ bölümlerinde dirayetli müzakereci olarak derslere giriyordu ve deli dolu ve fena hâlde Türki müşavere konularında değişik üniversite ve kuruluşlarda konferanslar veriyordu.

Share: