Ev ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığından çocuklara eğitim bilimi paketi

Eş ve Sosyal Hizmetler Bakanı Kükremek Yanık, ekol hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Vekâlet namına çocukları kırtasiye ve pusula yönünden dahi desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya bakarak, Sülale ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 yetişek talim yılına tedarik kapsamında kırsal bölgelerdeki ihtiyaç sahibi ailelerin beş ve ortaokula bitmeme fail çocukları için “Eğitim ve Hisse Senedi Destek Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Çeltek, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın rustik bölgelerindeki gerekseme sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; boyun çantası, kalem kutusu, tagaddi çantası, boya, defter, tip üzere malzemelerin yanı sıra Bakanlık aracılığıyla genel ağ sitesinden car edilen Bala Dostu Kitap Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Bindi paketlerinde Karı ve Sosyal Hizmetler Bakanı Acılı’ın, çocuklara yazdığı kitap da yer alıyor.

Bakan Bahir Izdıraplı, konuyla ilgili değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günlük Gösteri Planı doğrultusunda geçen sene 22 ilin rustik bölgelerinde kollar üzere koruyucu ve inhibitör hizmetler için bilgilendirme yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu ferasetsiz bildirimler üstüne bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını anlatım fail Acılı, yavru esirgeme müteharrik ekipleri tarafından rustik bölgelerdeki çocukların apotr ve engelleyici hizmetlere erişimini artırmaya ve vesile eşitliği sağlamaya yönelik çalışmalar yürütüldüğünü anlattı.

Yeni eğitim öğretim yılı önceden rustik bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla “Terbiye ve Gelişim Destek Paketleri” hazırlandığına işaret fail Acılı, şunları kaydetti:

“Okul hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Karı ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yerine çocuklarımızı kırtasiye, mektup yönünden dahi destekliyoruz. Yetişek ve Iş Bindi Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin beraberinde Bakanlığımızın hazırladığı Bala Dostu Mektup Listesi’ndeki kitaplardan da koyduk. Okula kamu yerine başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza liyakatli benzeri eğitim tedrisat yılı diliyorum.”

Share: