Eyüpspor-Manisa FK maçının peşi sıra

Spor Ayak 1. Tomar’in 8. haftasında Manisa FK’yi 4-0 yenen Eyüpspor’un beceri direktörü İbrahim Üzülmez, esaslı benzeri galibiyet aldıklarını söyledi.

Eyüp Stadı’nda oynanan karşılaşmanın arkası sıra düzenlenen basın toplantısında mütekellim Üzülmez, oyundan ve skordan sevinme duyduklarını belirtti.

İlk yarıda pozisyonlar kaçırdıklarını ve ikinci yarıya tempo yükselterek başladıklarını nâkil Üzülmez, şunları kaydetti:

“Mutluyuz, pir baziçe ve skor. İlk 45 dakikada pozisyonlar var kaçırdığımız penaltı var. Onları değerlendirsek belki ilk yarıda çizi değişebilirdi. Maçı kazanabileceğimizi amma terane yükseltmemiz gerektiğini devre beyninde oyuncularımıza söyledik. Coşkuluyduk, gani uğraş ettik. Hakikat ayrımsız galibiyet aldık. Klasman ayrıntılı maraton. Zirvedeyiz, bu bizi bahtiyar ediyor ama bu maratonu düşününce önümüzdeki pik mütemerkiz olmamız gerekiyor kim bu maratonun sonunu getirelim. Gireniyle çıkanıyla hak ettiğimiz aynı galibiyet aldığımızı düşünüyorum.”

Uzun Eriş: “Kaybetmeyi hak ettik”

Manisa FK Ustalık Direktörü Levent Eriş, 2 ayrı devir oynadıklarını söyledi.

Eyüpspor’un hem ekonomik hem dahi takım kalitesi açısından ligin yer eke takımlarından olduğunu dile getiren Eriş, “İlk çevrim hemen tezelden zat hatamızla yaşanan ayrımsız ceza vuruşu pozisyonu dışında çokça tartı yaşamadık. Rakibin koşu hatlarını kapattık. İlk devre kudretli olduk ama 2. çevrim er mevrut gol direncimizle ilişik balaban takı yaşattı. Dinç oyunculardan oluşan kusurlu tıpkı takımın oyuncu grubunun savunma zafiyetleri 4 gol yememize illet oldu. İyi aynı topluluk olduğumuzu biliyoruz. Kaybetmeyi türe ettik. 2. devre bu kadar oyundan kopmamamız gerekiyordu.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: