Fatih Erbakan: Milletin derdiyle kaygılanmak hesabına kızıl gününe devam ediyorlar

YENİDEN Zenginlik Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, “Aylardır benzeri cumhurbaşkanı adayı çıkartmayı beceremeyen 6 parça benzemez sonsuz bire bir araya geliyorlar. Artık bunlar değerli gününe döndü. Toplanıp foto çektirip, dağılıyorlar. Milletin derdiyle göynümek namına kızıl gününe bitmeme ediyorlar” dedi.

Yeniden Zenginlik Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Rize’üstelik partisinin 2’nci niteliksiz el kongresine katıldı. İsmail Yiğit Kültür Merkezinde gerçekleşen kongrede konuşan Erbakan, senelerce milli görüşün önünü tefrik etmek için iki polar çıkarıldığını söyledi. Erbakan, “Dediler kim sağcılar buraya, solcular buraya. CHP’ye solcular, Hak Partisi’ne sağcılar, Anavatan Partisine sağcılar, SHP’ye solcular. İki lime polar var. Muhalifsen masa başındakilere gideceksin, Topluluk İttifakı isen sandık başındakilere gideceksin. Onun dışında tek alternatif bulunmayan. Demincek de Erbakan hocamızın senelerce gulu gulu dansı dediği gibi masa başındakiler, sandık başındakiler oyunu oynuyor. Hacivat’la Karagöz Oyunu kabilinden. Bambaşka hiçbir şey namevcut. Burada gümbür gümbür mevrut kuvvet adayı Yeniden Refah Partisi var. Anadolu’yu gezdiğimiz ant yeniden refahın basamak sesleri duyuluyor” diyerek konuştu.

‘BUNLARDAN MİLLETE BİR YARAR GELMEYECEĞİNİ AYLARDIR SÖYLÜYORUZ’

6’lı masa ile ilişik mütekellim Erbakan, “Aylardır ayrımsız cumhurbaşkanı adayı çıkartmayı beceremeyen 6 pare benzemez sürekli tıpkısı araya geliyorlar. Artık bunlar zer gününe döndü. Toplanıp ışık çektirip dağılıyorlar. Milletin derdiyle kaygılanmak adına değerli gününe devam ediyorlar. Bire Bir dahi daima birbirleri ile atışıyorlar. en son HDP’ye bakanlık vereceğiz mi vermeyeceğiz mi diyerek tartıştılar zira HDP belirsiz eş. Sonsuz birbirleriyle atışma içerisindeler. Bu 6 benzemez bugüne büyüklüğünde 30’u birlikte 6’sı üstelik masa yöneticisi olmak amacıyla tüm 36 kere ayrımsız araya geldiler. Hangi konuşuyorsunuz bu masada? 36 nöbet benzeri araya geliyorsunuz beyninde tıpkısı temel paketiniz var mı? Yok. Şu milletin canını yakan kazançlı krize bire bir çözümünüz var mı? Namevcut. Ortaya benzeri cumhurbaşkanı adayı çıkarabildiniz mi? Onu üstelik çıkaramadınız. Işık çektirip yiyip içip dağılıyorlar. Milletin derdi nerede bunların havai nerede? Bunlardan millete bir yarar gelmeyeceğini aylardır söylüyoruz” dedi.

Share: