Fındık fiyatı 47 liralarda dengelendi

Giresun’dahi azade piyasada fındık fiyatı geçen hafta yakaladığı 47 liralardaki değer istikrarını korumaya devam ediyor.

Giresun’üstelik sabık hafta 1 liralık artışla 47 liraya yükselen fındık fiyatı, bu hafta boyunca da 47 teklik eşit istikrarını korudu.

Son iki haftadır fındık fiyatının 47 liralık seviyelerinde olduğunu ve benzeri süre bu seviyelerde olabileceğini belirten Keşap Kültür Odası Başkanı Abdullah Delice, “Geçen hafta fındık fiyatı 1 lira yükselişle 47 lira olmuştu. Serbest piyasadaki 47 liralık karşılık istikrarını bu haftada sürdürdü. Önümüzdeki bir iki hafta fındık fiyatının 46-47 teklik seviyelerinde olacağını öngörüyoruz. Ancak sene sonuna akilane fiyatlarda benzeri yükseliş olacağını söyleyebiliriz. Üreticiler açısından bakıldığında ise acil ihtiyacı olanlar ve gurbetçiler filhakika piyasaya fındığını indirdi. daha çok üreticilerin ihtiyacı kadarını erkin piyasadaki fiyatlara göre satacaktır. Bu de önümüzdeki haftalarda fındık fiyatının ayrımsız cirim henüz yükselmesini sağlayacaktır” dedi. – GİRESUN

Share: