Galatasaray Beceri Direktörü Okan Ekşimsi: Biricik korkum, milli takıma giden oyuncuların yanlış yaşamaması

Sonuç haftalarda yakalamış olduğu ivmeyle çıkışa sabık Galatasaray’da gözler beceri yönetmen Okan Buruk’un yapmış olduğu basın toplantısına çevrildi. Takımı ve transferler hakkında konuşan Ekşimsi, “Tek korkum bu” diye sakatlıklara özen çekti.

SAKATLIKLARI DEĞERLENDİRDİ

Okan Ekşimsi yaptığı açıklamada, “Yakaladığımız ivmeyle aylamak isterdik amma gene yığın başladıktan sonradan bir çıkışı devam ettireceğiz. Tek korkum, milli takıma revan oyuncuların hata yaşamaması. Zat içimizdeki antrenmanlarda üstelik tıpkı talihsizlik olmamasını dilerdim.” dedi.

Okan Buruk’un açıklamalarının devamı ise şu şekilde:

“UYARLANMIŞ OLMAMIZ GEREKİYOR”

Takımı ve sezonudeğerlendiren Ekşimsi,” Bu süreçte dahi oynayacağımız tedbir maçları, bir iki baht bulan oyuncular açısından majör olacak. 5 sunum maç düşünüyoruz, 4’ü güncellendi. Bire Bir 5. maç üzere da mesai devam ediyor. Arayı sunu mebzul şekilde değerlendireceğiz. Bu sene, hakeza bire bir sene. Adapte olmamız gerekiyor, olacağız.

“BAŞAKŞEHİR MAÇINA GÜVENLİ ÇIKTIK”

Sürekli düzentileme yapıyoruz. Baziçe anlamında pozisyona giren bir takımdık. Sonlandırma anlamında teessürat yaşadık. Direkten dönen toplar, az daha attığımız gol kadar. Ofansif anlamda kıpırdak, pozisyona giren benzeri takımdık. Çabucak sonuca çeviremiyorduk. Serencam maçta bu oldu. Yüzdemiz haddinden fazla fazlaydı. Bütün çalışıyoruz ama ne büyüklüğünde çalışırsanız çalışın oyuncunun bitirişi ehemmiyet kazanıyor. Son 2 maçı kazanıp Başakşehir maçına haddinden fazla sakıncasız çıktık. Olumlu etkilerini gördük.

“EGO HEP BINDI GÖRDÜM, BU DESTEĞİN KARŞILIĞINI YÖNELTMEK İSTİYORUM”

Taraftarın’ bahtiyar fail, stadyuma çeken bir takım var. Bunu sonuç 3 maçta skor yerine birlikte ortaya çıkardı. Hakeza aylamak istiyor, taraftarımızı hediye etmek istiyoruz. Kimle konuşsam sokakta, tıpkısı zaman evvel maçların başlamasını istiyor. Benim üzere bu koca. Galatasaray taraftarına bu havayı keyiflendirmek mühim. 2 modül tedarik maçı var evimizde. Oyunu bire bir şekilde bitmeme yol açmak isteyeceğiz. Oyuncularla burada mutlu yassı yarattık. Bunu dahi evimizde, stadyumumuzda taraftarımızla sürmek istiyoruz. Ego bilcümle destek gördüm. Bu desteğin karşılığını yüklemek istiyorum. Görevimin bilincindeyim.

“ŞAMPİYONLUK AMACINDA ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Galatasaray, bökelik önünde yeryüzü iddialı takımlardan biridir. Güzeşte sene ligi 13. tam kurnaz bire bir topluluk vardı. Topluluk üstünde etkileri kemiksiz şekilde vardı. Bu yıl, değişik tıpkı sene. Bökelik yolunda elimizden geleni yapacağız. Umarım şampiyon oluruz.

Share: