Galatasaray Ustalık Direktörü Okan Ekşimsi, şampiyona yarışında takımına güveniyor Açıklaması

Galatasaray Ustalık Direktörü Okan Ekşimsi, kadrolarında kâin oyunculardan mutlu olduğunu belirterek, şampiyona yarışında yeryüzü iyisini yapacaklarını söyledi.

Sarı-kırmızılı takımın Florya Mukavemetli Oktay Tesisleri’nde gerçekleştirdiği antrenmandan önceki matbuat mensuplarına açıklamada bulunan Ekşimsi, Dünya Kupası arasına girmeden evvel ferah aynı depar yakaladıklarını hatırlatarak, “O ivmeyle devam etmek isterdik ama takım başladıktan sonra bire bir çıkışı bitmeme ettireceğiz. Bu şansımız bitmeme ediyor.” dedi.

Bu süreçle ait tek korkusunun yanılma olduğunun altını çizen Okan Buruk, “Maatteessüf 1-2 sakatlığımız oldu. Oliveira’nın sakatlığı oldu. Kuvvet dönmesi oldu. Geçmiş Icardi topuk pası verirken, üst adalesinde zorlanma oldu. Onunla ait bugün akıbet gelecek. Rashica’nın maçtan artan tıpkı ağrısı devam ediyor. Emre Taşdemir’in sakatlığı vardı. Ross ve Hamza Akman’ın sakatlıkları var. Korkumuz sakatlıklardı, maalesef şu anda onu yaşıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Okan Ekşimsi, Acun Kupası beyninde yapacakları hazırlık maçlarında bu mevsim az eşkal şansı bulan oyuncuların kendilerini tayin açısından makro olduğunu aktararak, “Bu arayı yeryüzü ongun şekilde değerlendireceğiz.” ifadesini kullandı.

“Şu anki evvel düşüncemiz transfer değil”

Okan Buruk, transfere yönelik çalışmalarının devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Aslında önceki transferlerimiz öz içimizdeki oyuncular. Kadromuz çokça geniş, bu serbest ekip içerisinde az baht verdiğimiz oyuncular var. Dinç oyuncularımız var. Transfere lüzum kalmadan tedarik kampındaki maçlarda oynayacak oyuncularla transfer açmak evvel hedefimiz. Transfer üzere tabiatıyla kim hazırlıklarımız var. Alıntı dönemi öncesi oynayacağımız maçlar, gâh şeyleri daha kesin tıpkısı şekilde ortaya çıkartacak. Kadromuzu yükseltmek için her ahit çalışmalar yapıyoruz. Grup genişliğimizden dünya çok fazla tıpkı transfer düşünmüyoruz. Şu anki önceki düşüncemiz para aktarımı değil. Benim ilk düşüncem, elimdeki oyuncuları en bol şekilde kıymetlendirmek.”

Süper Lig’birlikte tahakküm tıpkısı fikstürü geride bıraktıklarını anlatan Ekşimsi, “Bu araya liderin 2 nokta gerisinde çalmak bu büyüklüğünde baskı bire bir fikstürle önemliydi. Öz sahamızda oynayacağımız maçlar balaban yarar amma rastgele pik çıkıp yüzde 100’nüzü vermeniz gerekiyor. Takımıma güveniyorum. Pahal tempoda dahi oyuncularımla bu arada bildirme iyisini yapacağız. Oynadığımız fikstür bizim için avantaj amma maç oynanmadan üstelik kazanılmıyor. Akla Yatkın tıpkısı şekilde oyunumuzu devam yol açmak zorundayız.” değerlendirmesinde bulundu.

Okan Buruk, ligdeki son maçlarda istedikleri performansı sergilediklerini anlatarak, “Oyun namına çok bereketli benzeri yerde bıraktık. Bire Bir yerden aylamak istiyoruz.” şeklinde rey belirtti.

“Bize gelen açık ayrımsız teklif namevcut”

Galatasaray Ustalık Direktörü Okan Ekşimsi, kadrolarında mevcut oyunculardan sunma mebzul verimi kabul etmek istediklerini vurgulayarak, “Yunus ve Asillik’in sözleşmelerinin iyileştirilmesi üzerine çalışmalar bitmeme ediyor. Türk oyuncuların bizim için ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. Oyuncularımızı maddi, manevi ve fiziki anlamda burada bahtiyar etmeye çalışıyoruz. Bilcümle oyuncularımızı yolmak istiyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Buruk, futbolcularına değme alıntı teklifi olup olmadığına müteveccih soruyu, “Haddinden Fazla fazla madde yazılıyor. Hiçbir oyuncumuzla ilgilendiren şu zaman bize gelen kesin bire bir teklif namevcut. Para Aktarımı dönemi başladıktan sonra bize üstelik teklif gelebilir, bizden dahi öneri gidebilir. Bunlar olacak.” şeklinde yanıtladı.

Soyluluk Aktürkoğlu ve Yunus Akgün’ün kendileri için koca oyuncular olduğunu anlatan Ekşimsi, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Takımın yurt sürecinde esas performansını veremeyen oyuncular oldu. Asillik belli maçlarda çıkışını ortaya koydu. Yunus ligin başında haddinden fazla daha etkiliydi. İkisi dahi milli aktör. Galatasaraylılar için çok önemliler. Galatasaray’a harıldamak üzere ellerinden geleni yapıyorlar. Asillik’e haddinden fazla güveniyoruz. Yunus’a üstelik ayrımsız şekilde haddinden fazla güveniyoruz. Yunus ile ilişik çok marifet çıkıyor amma bizim üzere haddinden fazla kızıl. Tedarik maçları onun amacıyla de haddinden fazla iyi olacak. Yunus’u esasen kişi performansına getirmemiz gerekiyor. Ben Yunus’a çok güveniyorum. Ondan beklentimiz çok efdal.”

“Oyuncularımdan çokça memnunum”

Okan Buruk, Galatasaray’ın güzeşte sezonu çok kırıcı geçirdiğini ve yeni sezona gelişigüzel anlamda yenilenerek girdiğini belirterek, “Bu sürecin sıkıntılı geçeceğini ve ayrımsız şekilde eleştirinin olacağını hepimiz biliyoruz. Eleştiriler olacak. Benim amacıyla koca olan çıkmaz. Sosyal iletişim araçları çokça farklı tıpkı saha, çıkmaz çok değişik bir düz. İnsanların sizin hakkınızdaki düşüncesini sokaktan çokça net alabiliyorsunuz. Bize hep bindi verdiler. Maçlardaki peyrev sayılarına baktığımızda taraftarını mutlu fail, stada calip ayrımsız Galatasaray var. Bunu dahi akıbet 3 maçta adet namına dahi ortaya çıkardı.” ifadelerini kullandı.

Ekşimsi, akıbet haftalardaki performanslarını bitmeme ettirmek istediklerini vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:

“Şimdi üstelik sokakta kimi görsek bir an ilk maçların başlamasını istiyor. Takımı bıraktığı yerden esermek istiyor. Galatasaray taraftarına bu havayı neşelendirmek benim amacıyla yüce. Oyuncularımdan haddinden fazla memnunum. Onlarla burada bahtiyar bir düz oluşturduk. Bütün destek gördük. Bunun karşılığını vermeye çalışıyoruz. Görevimizin bilincindeyiz. Galatasaray’ın bökelik yolunda bildirme iddialı takımlardan biri olduğunu yine hatırlatmak istiyorum. Bakir kadromuzla alay malay şampiyona önünde bildirme iyisini yapacağız. İnşallah sezonun sonu bile şampiyonluk evet.”

Share: