Gariban ailesinin sünnet merasimi renkli görüntülere tayf oldu

Gariban ailesinin sünnet merasimi renkli görüntülere hayalet oldu

12 yaşındaki mehter Tunahan performansıyla göz doldurdu

MANİSA – Manisa’nın Kula ilçesinde hayat dolu gelişim insanının oğlu amacıyla düzenlediği sünnet töreni renkli görüntülere hayal oldu. 30 nefis mehter takımının geçiş töreni sergilediği sünnet töreni ilgi odağı olurken, takımın genişlik genç üyesi olan 12 yaşındaki Tunahan Tan’ın performansı da şişman beğeni topladı.

Manisa’nın Kula ilçesinde elektrik gösteren Çeçen Mermer’in sahibi Ahmet Çeçen ve eşi Cemile Fakir, oğulları 5 yaşındaki Ahi ve 12 yaşındaki Abdülhakim üzere sünnet merasimi düzenledi. Mikro dışından uluslararası ticarette önde gelen firma sahiplerinin da katıldığı sünnet merasiminde, 30 yabanlık Turgutlu İstiklal Mehterler Takımı’nın gösterisi bile balaban beğeni topladı. Kula’nın örf ve adetleri nedeniyle mehteran takımı eşliğinde sünnet çocukları kaymakamlık merkezinde gezdirilirken, sünnet merasimi dahi renkli görüntülere manzara oldu.

Sınırlı içi ve sıkı dışından davetlerine katılan vatandaşlara teşekkürname ederek sözlerine başlayan Çeçen Mermer’in sahibi Ahmet Gariban’ün babası Kamil Garip, “Bu güzel eyyam hepimiz amacıyla yüce. Evlatlarımız ve torunlarımızın bu güzelce gününe, zer insanların bizim davetimize katılması bizleri çokça mutlu haysiyet. İnşallah hep herkesin torunları ve evlatlarının böyle iyice günler görmesini murat ediyorum” dedi.

Sünnet çocuklarının gayrı dedesi Kortej Mermer ise, “Tanrı’ıma bin şükür bu pir günleri bize gösterdi. İnşallah evlenmelerini bile görürüz. Tığ mutluyuz, memnunuz. Rabbim herkese bu iyicene günleri göstersin. Buraya buyurup gelen misafirlerimizden dahi Tanrı razı olsun. Allah herkesin çocukları ve evlatlarına da bu günleri göstersin inşallah, evlenmelerini birlikte kader etsin. Tığ mutluyuz, Allah herkesi mutlu etsin” dedi.

12 yaşındaki mehterin performansı iri zevk topladı

Öte yandan 5 ve 12 yaşındaki çocukları için domuzuna tıpkısı sünnet merasimine imza atan Çeçen Mermer sahibi Ahmet Garip’ün çocuklarının bu özel gününde ilçeye nida ettiği mehter takımının gösterileri bile göz doldurdu. 30 kişilik mehter takımı söylediği marşlarla unutulmaz aynı kodifikasyon yaparken, mehter takımının yer siktirici üyesi 12 yaşındaki Tunahan Fecir’ın performansı dahi katılımcılar yoluyla gönülden izlendi. Basit yaşına rağmen omuzladığı davulla mehter marşlarına haremlik fail Tunahan, davetlilerin isteği konusunda bol bereketli andaç fotoğrafı bile çektirdi.

4 yaşından bu yana mehter takımında olduğunu ve örf adetleri yaşattığı üzere kendisiyle hava duyduğunu belirten Tunahan Tan, “Ego Tunahan Tan, 12 yaşındayım. Örf ve adetlerimizi keyiflendirmek amacıyla mehtere gidiyorum. 4 yaşından beri mehterciyim ve İlker amcamın yanındayım. Mehter takımında olduğum üzere kendimle çekicilik duyuyorum. Zira örf ve adetlerimizi yaşatıyorum, yaşatmaya de devam edeceğim” diye konuştu.

Gariban ailesinin evlatları üzere düzenlediği sünnet merasimi, akşam saatlerinde aşındırmak ikramının arkası sıra mehterler gösterisi, kafkas ekibi gösterisi ve Kula’nın sunma eski yaren ekibi olan Kula Yaren Ekibi’nin gösterileri ile devam edecek.

Share: