GAZİANTEP – Ensiz dışından gelen 466 pestil Gaziantep’te sağlığına kavuştu

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Hastanesi, sağlık turizmi kapsamında güzeşte yıl 25 ülkeden hastaya hizmet verdi.

Almanya, ESIR, İsrail, Filistin, Tunus gibi ülkelerden 466 hastayı akseptans fail dalan, esenlik turizminin lokomotif kurumlarından biri olmayı hedefliyor.

Saydam Tabaka ve böbrek nakli, jinekolojik kanser ameliyatları ile kulak implantı kadar bir nice ameliyatın gerçekleştirildiği forma, 2023’bile yabancı marazlı sayısını arttırmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

GAÜN Şahinbey Aplikasyon ve Araştırı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Şevki Kağan Ermiş, hastanenin bölgeye bakım verdiğini söyledi.

Çeşitli illerden ve sıkı dışından gelen hastaları ağırladıklarını anlatan Ermiş, şöyle devam etti:

“Keyif turizmi alanında bir nice ülkeye bakım veriyoruz. Özellikle Ortadoğu ülkeleriyle birlikte Avrupa ülkeleri dahi kayran alıyor. Almanya, ABD, İsrail, Filistin, Tunus, Suriye, Irak, Avusturya ve Hollanda’dan hastalarımız var. Keyif turizmine önderlik ika için bu işe başladık. Türkiye açısından bile bunun önemini biliyoruz. 25’in üzerinde ülkeden tutkun kabulü yapıyoruz. Güzeşte yıl poliklinik ve klinik hep sayımız 466’dır. Özellikle klinikte yatırarak tedavi ettiğimiz hasta sayımız 137’dir. 2023’dahi hedefimiz henüz çok olacaktır.”

Nakil, kanser ameliyatları ve kulak implantı yapıldı

Hastanelerinin bilcümle teşekküllü olduğunu aktaran Eren, serencam bütün cihazlarla hastalara hizmet verdiklerini ifade etti.

Merkezde birçok operasyon yaptıklarını dile getiren Muazzez, “Saydam Tabaka nakli, böbrek nakli, jinekolojik amansız hastalık ameliyatları, kulak implantlarında ön sıralarda yer alıyoruz. 2023’da rakamları artırarak bölgeye işlemek istiyoruz. Doktorlarla danışma ederek konuya bilge olmaya çalışıyoruz. Hele dışarıdan mevrut hastalarımıza danışmanlık hizmetimiz dahi var. Hastayı ülkesinden alıp hastanemizde mihman edene kadar müşavirlik hizmeti bulunan.” diye konuştu.

Share: