Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta 30 Ağustos Galibiyet Bayramı zımnında kabul töreni verildi

Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü zımnında kabul töreni verildi.

Gaziantep Valiliği marifetiyle 30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100. sene dönümü zımnında düzenlenen kabul resmi, 25 Meyan Genel Görünüm Müzesi’nde gerçekleştirildi.

Programa, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Delice, SELIM Parti Gaziantep Mebus Deniz Bakbak, MHP Gaziantep Milletvekili Ulvi Muhittin Taşdoğan, 5. Zırhlı Liva Komutanı Tugay Hacı Halil Osma ile tören düzeni üyeleri ve davetliler katıldı.

Kilis

Canpolat Vakur Cahillik Merkezi’nde gerçekleştirilen resepsiyonda mütekellim Ilbay Recep Soytürk, 100 yıl geçmiş ülkeyi işgal etmek talip dönemin kıpırdak devletlerine karşı dolgunca bir alemdar, politikacı, askerin liderliğinde birlik Türk milletinin ayağa kalkarak buna dur dediğini söyledi.

Celil Önder Atatürk’e ve şehitlere Allah’tan yağmur dileyen Soytürk, şöyle konuştu:

“Ulu Alemdar Atatürk ‘Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum’ diyor ve askeri gözünü kırpmadan gidiyor. Haddinden Fazla şükür hakeza askerlerin, liderlerin torunlarıyız. Yakın tıpkı tarihte o genlerin bizde üstelik olduğunu 15 Temmuz’da hep bu arada gösterdik. Öyle tıpkı coğrafyadayız kim benzer koşullar etrafımızda dolaşıyor. Ayrımsız duyguyla, genlerle gittiğimiz takdirde karşımızda ki olursa olsun 30 Ağustos’taki kabil ülkemizin bağımsızlığı için dilek birliği içerisinde direneceğiz. Ülkemizden tıpkısı karış yerey vermeyeceğiz.”

Soytürk, davetlilerle dostça yazar bayramlarını kutladı.

Zafer Bayramı için hazırlanan hususi gato tören düzeni üyelerince kesildi.

Resepsiyona, YANLIŞSIZ Parti Kilis milletvekilleri Ahmet Salih Art ile Mustafa Hilmi Dülger, Garnizon Komutanı Piyade Erkânıharp Albay Özhan Özvural, Belediye Reisi Dünyalık Ramazan, 7 Açıklık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, İl Cingöz Komutanı Miralay Selami Akşit, İl Güvenlik Müdürü Ahmet Aldanmaz, çekicilik müdürleri, siyasal parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Adıyaman

Adıyaman Valiliği vasıtasıyla Türkiye Petrolleri Laedri Ortaklığı’ndaki salonda düzenlenen programa, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Şehremini Süleyman Kılınç, Adıyaman Cumhuriyet Altını Başsavcısı Anlayış Mustafa Süren, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut ile protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

-Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Valiliğince kentteki bire bir dernek salonunda planlı programda, Vali Ömer Faruk Ateşin ile eşi Sevilay Coşkun davetlileri karşıladı.

Vali Ateşin, gazetecilere, vatan ve istiklal uğruna ecdadın yapmış olduğu hümayun mücadelenin önemine değinerek, “Vatanımızın korunması ve henüz gelecek taşınması noktasında bizlere nazik görevler düşüyor.” dedi.

Programa, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Güvenli Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Reisi Hayrettin Güngör, İl Cingöz Komutanı Kıdemli Miralay Tolga Yağan, gaziler, şehit aileleri, sivil cemiyet kuruluşu ve siyasi partilerinin temsilcileri katıldı.

Share: