Gaziantep merkezli 4 ilde dolandırıcılık operasyonunda 10 zanlı gözaltına alındı

Gaziantep merkezli 4 ilde planlı dolandırıcılık operasyonunda 10 aynasız yakalandı.

İl Açıkgöz Komutanlığı Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Uğraş Şubesi ekipleri, çoğunluğu Gaziantep oluşmak amacıyla Kahramanmaraş, Adıyaman ve Kilis’teki 30 besicinin 312 büyükbaş ve küçükbaş hayvanı alınarak parasının ödenmeden başkalarına satılması üstüne say başlattı.

Bu kapsamda maharet ve fiziksel takip fail ekipler, kendilerini memur ve zahmetli yerine tanıtarak besicilerin hayvanlarını düz ve 5 milyon lira üzerinde zarara uğratan zanlıları tayin etti.

Eş zamanlı 4 kentte belirlenen adreslere işler düzenleyen ekipler, 10 zanlıyı yakaladı.

Şüphelilerin jandarmadaki işlemleri bitmeme ediyor.

Mağdur besiciler ise İl Cingöz Komutanlığına gelerek şikayetçi oldu.

Mağdurlardan 58 yaşındaki Nazlı Örgün, AA muhabirine, 2 kocabaş hayvanı için dolandırıcılarla 60 bin lirada anlaştıklarını belirterek, “Mal için kendilerini aradık, ‘gidin’ dediler. Paramızı vermediler, biz dahi jandarmaya gelerek şikayette bulduk. Tanrı jandarmadan razı olsun.” dedi.

Kilis’in Musabeyli ilçesinden gelen Arzulu Şahin ise dolandırıcıların internet üzerinden kendilerine ulaştıklarını anlatarak, şunları kaydetti:

“Hafta sonu geldiler, kesim yapıp fiyatta anlaşıldı. Banka adisyon numarası gönderdik ve bize dekont gönderildi. Veriş günü olduğu ve bizim üstelik başımıza hakeza ayrımsız husus gelmediği için paranın gönderildiğini düşündük. Mülk ‘pazartesi günü gelir’ dediler ve hayvanımızı götürdüler. Küçük Ay ayından bu yana paramızı alamıyoruz. Zaman dolandırıcı kadro yakalandı.”Share: