GAZİANTEP – YANLIŞSIZ Parti’li Özhaseki, Gaziantep’te Yerel Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısı’nda konuştu

AK Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı Mehmet Özhaseki, mugayeret partilerinin yönettiği belediyelerde bakım adına algı yapıldığını belirterek “Yâren gelişim başında değil ama kesintisiz iş başındaymış gibi sergileme yarışı var. Bunun için iri nukut harcanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi takanak belediyeciliği için geçen sene itibarıyla 845 milyon dünyalık ayırmış. Depreme tedarik için 495 milyon liralık ayrılır amma takanak amacıyla 845 milyon liralık.” dedi.

Gaziantep’te bir otelde planlı AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısı’nda konuşan Özhaseki, YANLIŞSIZ Fırka’nin Türkiye’nin gelişigüzel yerinde arzu belediyeciliği yaptığını rapor etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Türkiye’dahi ırk, kurgu, din ve telakki gözetmeksizin herkese yıllardır istekle bakım ettiklerini ifade fail Özhaseki, belediyeciliğin ikbal ve sevda işi olduğunu belirtti.

AK Öğür adına yerli seçimlerde rekor oylar aldıklarını anlatan Özhaseki, “Şu an Türkiye’üstelik 1390 şehremaneti var irili ufaklı. 807’si DOĞRU Parti’üstelik. 230 şehremaneti MHP’birlikte. Toplamda 1390 belediyenin 1037’sine Cumhur İttifakı adına bizler dümen ve bakım ediyoruz. Nüfusun yüzdelik 70’ine bizler hizmet ediyoruz. Onun amacıyla Türkiye’da işler haddinden fazla iyicene gidiyor. Prensibimiz çok açık, insanlığa hizmettir. Kimseyi dışlamadan hizmet etmektir.” dedi.

“Kullanılmamış benzer belediyecilik anlayışı çıktı”

Ihtilaf partilerinin yönettiği belediyelerin “bakım etmediğini fakat hizmet ediyormuş kadar takanak yaptığını” vurgulayan Özhaseki, şöyle devam etti:

“Bizler özlük kendimizle yarışıyoruz. Bizim rakibimiz namevcut. Çalışmayı ve hizmeti düşünen bir rakip yok. O bizde var. Yeni mümasil belediyecilik anlayışı çıktı. Adı ise ‘algı belediyeciliği’, bakım yok amma bakım varmış üzere gösterme yarışı var. Arkadaş aksiyon başında değil amma kesintisiz hareket başındaymış kabilinden tayin yarışı var. Bunun üzere balaban paralar harcanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi alacak belediyeciliği amacıyla sabık yıl itibarıyla 845 milyon dünyalık ayırmış. Depreme hazırlık amacıyla 495 milyon lira ayrılır amma takanak üzere 845 milyon lira… Bu bittabi tıpkı şeydir? ‘Siz beni çalışıyor üzere gösterin.’ ‘Beni çokça sevimli gösterin.’ ‘Hatta bu şehremaneti bana yetmiyor buralar hangi ki beni Cumhurbaşkanı adayı gösterin.’ Rüfeka böyle aynı şey türlü mi? Amma hangi yazık kim yıpranmamış misil belediyecilik bu oldu cebin grubun.”

Muhalefetin az yapıp çok teşhir huyu oyduğunu tamlayan Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bire Bir hafta öncesine kadar Adana’daydık. Bütün zir ve dal geçitlerin üzerinde tıpkı sloganlar vardı. ‘Hizmette zirve’, ‘Kemal Kılıçdaroğlu geliyor’, ‘Dev açılışlar’, ‘Böyle hizmet görülmedi’ sloganlar hakeza. Zannedersiniz yeni tıpkısı Adana doğuyor. daima yenilendi, somurtkan şeyler oldu zannedersiniz. Arkadaşlara dedim, ‘Bu açılışlar nedir, Kemal Koca neden geliyor, bire bir araştırın.’ dedim. Getirdiler, 8 çıngı rasat evi, deneyimsizlik odası, yaşlılar bakım odası, 4 veya 5 odalı 8 pare ilçelere kayran yapmışlar. Gecekondu kabil ama gelişigüzel birisi. Yahu bunlar 4 odadan olsa çarparsan 32 nazar yapar yani 32 derslik ayrımsız meslek mesabe. Tıpkı bile battı daha çok yapmış. Bu kadar reklamını yaptıkları bakım 32 odalı tıpkı meslek ayar. Kayseri’üstelik gariban ayrımsız belediye reisi var. Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, onu aradım dedim birçok lime ekol yaptın ? Umum 68 kıta yapmış. 3,5 yıl süresince 68 sunum okul, sağlık ocağı kabil nişane yapmış.”

Seçmenin sandıkta algıya bakmadığını çabucak hizmete baktığını ifada fail Özhaseki, “Seçimler gelir vatandaş benzeri tek şey sorar. ‘Biz sana 5 yıllığına mührü verdik sen hangi yaptın?’ ‘Bolca dolma söyledik. Algı operasyonları çektik. Youtuberlar bulduk. Içtimai medyada binlerce takipçisi olan adamlara mal verdik. Uçurduk, kaçırdık…’ Valla bunların hiçbirini yemez vatandaş. ‘Ne yaptın?’ derler. Bir iz varsa onu sorarlar. O antlaşma cevap verecek bir tane kol bizim belediyelerdir. Karşı grubun vereceği yanıt bu evet.” diyerek konuştu.

Konuşmaların arkası sıra basına bağlı devam eden programa, Gaziantep Büyükşehir Şehremini Fatma Delicesine, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Reisi Zeynel Abidin Beyazgül, Erzurum Büyükşehir Belediye Reisi Mehmet Gömlek, Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Trabzon Büyükşehir Belediye Reisi Kasıt Zorluoğlu, SELIM Fırka Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, AK Öğür ilçe ve belde belediye başkanları, belediye ve mülk genel divan üyeleri ile partililer katıldı.

Share: