Gençlerbirliği yeniden başbuğ seçecek

Spor Küfe 1. Loda ekiplerinden Gençlerbirliği’nde pakt umumi heyet, seçimli alışılmamış genel kurul ika kararı aldı.

Başkent ekibi yönetimi, Hevesli Çankırı başkanlığında toplanarak “Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nın 18 Ilkgüz Ahzüita günü saat 10.00’da Güven Mahallesi Alpaslan Türkeş Caddesi 6 numara Yenimahalle, çokluk sağlanamadığı takdirde 25 Ilkgüz Alım Satım günü saat 10.00’da Türkiye Karayolları Umumi Müdürlüğü Halil Rıfat Vakur Konuşma Salonu’nda çoğunluğa bakılmaksızın yapılmasına” karar verdi.

Genel asamble duyurusunda açıklayan gündemin 11’inci maddesinde “Zaruri menkul ve gayrimenkul malları satın ahzetmek, tahsisini yaptırmak, kiralamak, feda etmek, taşınmaz mallar üstünde değme türlü hakları koydurmak, seçme nev inşaat ve tesisler boşaltmak ve yaptırmak”, 12’nci maddesinde “İhtiyaç duyulması halinde mülhak bütçe ika, borçlanma ve aplikasyon konularında hile kuruluna izin verilmesi” ile 13’üncü maddesinde “Başbuğ, yönetim kurulu, divan kurulu ve sıkı kurulu soylu ve sakınım üyelerinin 3 yıl süre ile seçilmesi” meydan aldı.

Kuruluşunun 100. yılını kutlayan Gençlerbirliği’nde 5 Haziran Münasebet haset yapılan Niteliksiz Umumi Kurul’da Niyazi Akdaş yeniden, Akdaş’ın namzet olmadığı 31 Orak Ayı Aksata haset yapılan Yabansı Umumi Kurul’da ise Müştehi Çankırı, başkanlığa seçilmişti.

Share: