Gençlerbirliği’nde Bodrumspor maçı hazırlıkları sürüyor

Spor Popo 1. Takım ekiplerinden Gençlerbirliği’nin maharet direktörü Mustafa Dalcı, göreve başladıklarında geçmiş yarının sonuna kadarki 6 haftalık sürecin kendilerini yıpratacağını bildiklerini söyledi.

Ligi’n 16. haftasında deplasmanda Bodrumspor ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdüren başşehir ekibinde Mustafa Dalcı ile futbolcular Abdullah Şahindere ve Ardıl Tuzcu, matbuat mensuplarına değerlendirmelerde bulundu.

Göreve başladıkları günden beri çetin şekilde çalıştıklarına vurgu özne Mustafa Dalcı, “Farkındayız, kulüp olarak pres bire bir durumdayız.” ifadesini kullandı. Ligde önceki yarının tamamlanmasına 6 hafta kaldığında göreve başladıklarına dikkati çekici Dalcı, “Bu 6 maçın bizi yıpratacağını biliyorduk. Devir ortada transferlerle birlikte takıma ivme kazandıracağımızı düşünüyoruz.” dedi.

Kalan 4 haftada maksimal puanı almayı hedeflediklerini dile getiren Dalcı, “Seçme benek bizim amacıyla çok değerli, muhteşem. Bu doğrultuda çalışıyoruz. Canlı oyuncularımıza mental ve ruh bilimsel bindi veriyoruz. Oynadığımız 2 maçta oyunda çokça ülkü yokmuş kabilinden duruyor amma geveze zenginliğini çok aşkın sahaya yansıtamıyoruz. Çalışmaya devam edeceğiz.” diye niteleyerek konuştu.

Futbolculardan Abdullah Şahindere da mücadele etmelerinin benzeri noktadan sonradan yetmediğini, sınama eksikliği yaşadıklarını söyledi.

Arda Tuzcu ise ilk yarının bitimine kadarki 4 haftalık süreci maksimum puanla kapatmaları gerektiğini anlattı.

Başkent ekibinin, Bodrumspor ile 3 Aralık Cumartesi günü deplasmanda oynayacağı karşılaşma saat 13.30’da başlayacak.

Share: