Gidiş Geliş kazasında martir olan İstihkam Uzman Çavuş Ay, Hatay’da sonuç yolculuğuna uğurlandı

Iğdır’daki gidiş geliş kazasında şehit olan İstihkam Uzatmalı Çavuş Muammer Ay’ın cenazesi, memleketi Hatay’da toprağa verildi.

Şehit Ay’ın (26) Türk bayrağına sarılı naaşı, tören amacıyla Antakya Bamyatarlası Kompleksi Camisi’ne getirildi.

İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili’nin kıldırdığı cenaze namazının arkası sıra şehidin naaşı, Antakya Şehitliği’nde toprağa verildi.

Törende, şehit Ay’ın eşi Ebru Ay, 1,5 yaşındaki kızları Elis’e sarılarak gözyaşı döktü.

Cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınlarının yanında Hatay Valisi Rahmi Doğan, 39. Mekanize Piyon Tuğgeneral Komutanı Tugay Kağan Tutucu, Türkiye Nazik Ulus Meclisi (TBMM) Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve DOĞRU Parti Hatay Saylav Hüseyin Yayman, CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Antakya Şehremini İzzettin Yılmayan, DÜRÜST Öğür Hatay İl Başkanı Ihtiyaç Yeşildal, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.

Türkiye- İran çizik hattında bulunan asayiş duvarının yanındaki yolda evvel taharri tarama faaliyeti eden askeri aracın, kar ve buzlanma nedeniyle şarampole devrilmesi sonucu çetin yaralanan İstihkam Uzatmalı Çavuş Muammer Ay ile Kontratlı Ulaştırma Asker Uca Arslan, kaldırıldıkları Doç. Dr. Yaşar Eryılmaz Doğubayazıt Kerem Hastanesinde martir olmuştu.

Share: