Giresun ruzname haberi: Amasya’daki otobüs kazasında ölen bekçinin cenazesi Giresun’da defnedildi

Amasya’nın Merzifon ilçesinde yolcu otobüsü ile tırın çarpıştığı kazada ölen mahalle bekçisi Temel Aslantürk’ün cenazesi Giresun’da toprağa verildi.

Eşi Fatmanur Aslantürk (28) ile görev yaptığı İstanbul’dan memleketi Alucra’ya gittiği bulaşan otobüsünün tır ile çarpıştığı kazada ölen 30 yaşındaki Aslantürk’ün cenazesi, yakınları aracılığıyla Alucra’ya getirildi.

Aslantürk üzere Alucra Gestalt Camisi’nde planlı cenaze törenine, eşi Fatmanur Aslantürk ile yakınlarının birlikte Ilçebay Muhammet Cengiz, Şehremini Suat Aybar, İl Güvenlik Müdürü Recep Güzelyazıcı, İl Jandarma Komutanı Bağımsız Milletvekili Özer ve vatandaşlar katıldı.

Cenaze, gün ortası kılınan namazın peşi sıra Alucra site mezarlığında toprağa verildi.

Aslantürk çiftinin yaklaşık 3 kamer evvel evlendikleri ve Alucra’da yakınlarını konuşma amacıyla yola çıktıkları öğrenildi.

İstanbul’dan Giresun’un Alucra ilçesine revan İbrahim Keder yönetimindeki Rota Turizm’e ilişkin 34 TN 6028 plakalı muvakkat otobüsü, Kayadüzü mevkisinde Selahattin İnanır’ın kullandığı 52 ADJ 308 plakalı tırla çarpışmış, yolculardan Dursun Şerbetçi ve Anne Aslantürk hayatını kaybetmiş, 20 birey yaralanmıştı.

Share: