Gönüllüler kasaba temizliğine dikkati yutmak üzere çöp topladı

Siirt’te gönüllü çoluk çocuk, 18 Eylül Dünya Temizlik Haset nedeniyle yararsız topladı.

Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü koordinasyonunda Gençlik Merkezi gönüllülerinin katılımıyla düzenlenen çevre yürüyüşü, Eskimemiş Mahalle Tendürüst Ofis önünden başladı.

Aralarında çocukların da bulunduğu grup, Lise Caddesi’nden Kavim Bahçesi’ne kadar bilgisiz güzergah boyunca yararsız topladı.

Yıpranmamış Mahalle Tendürüst Ofisi Sorumlusu İdris Fecir, toplumda farkındalık tasarlamak üzere düzenlenen etkinliğin gösterişli demet gördüğünü belirtti.

Etkinliğe destek verenlere teşekkürname eden Fecir, şöyle konuştu:

“Etkinliğe her yaştan fahri katıldı. Ulus Bahçesi’ne kadar sonuç bulan etkinlikte çevrenin temizlenmesi, doğaya sunulan zararların önlenmesini amaçlıyoruz. Doğanın tükenmemesi, bala ve gençlerimize ongun tıpkısı acun çoğaltmak için toplumun çevreye cebin duygun olmasını bekliyoruz.”

Öğrencilerden Alem Evin Felek birlikte etkinlik kapsamında belde temizliği yaptığını belirterek “Sokaktaki çöpleri topladık. Aktiflik haddinden fazla güzeldi. Hele plastik şişelerin doğaya verdiği zararı bildiğimiz üzere halkın dikkatini buna eksiltmek istiyoruz. Lütfen doğayı koruyalım.” dedi.

Hayriye Avrat Heybetli de mekân yürüyüşünün çok dörtköşe olduğunu, çevre temizliği yaparak topluma akıl verdiklerini söyledi.

Etkinliğe arkadaşlarıyla birlikte katılan Gamze İnan ise doğaya alın herkesin hassas olmasını istedi.Share: