GÜNDEM / 7 Ağustos 2022

6 April 1920

1- TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ İmam Dil Cambazı Lisesi Mezunları Anadan Görme Buluşması ile Aşure Ayı Ayı İftar Programı’na katılacak.

(Tekirdağ/12.00/20.20) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İstanbul Valiliğinin aşure ayı ayı nedeniyle düzenlediği Yas-ı Matem Oruç Açma Programı’na katılma edecek.

(İstanbul/20.29) (Fotoğraflı-Görüntülü)

TEŞRI ICRA SİYASET

1- Karı ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yoğunluk Acılı, Valilik ile Adana Üreten Karı Kooperatifleri Birliği ve Bakanlığa sadık kuruluşları ziyaret edecek. Şehit Karaca Tayyareci Yüzbaşı Serhat Sığnak Yaşlılar Yurdu Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin açılışına katılacak Acılı, esnaf ziyareti gerçekleştirecek ve Adasokağı Spor Kulübü Derneği Eş El Topu Takımı’na ziyarette bulunacak.

(Adana/14.00-19.10) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- YANLIŞSIZ Fırka Umumi Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye Satranç Federasyonu ve Keşan Belediyesince düzenlenen “17. Arsıulusal Yalınlık Satranç Turnuvası Bağış Töreni”hangi ve YANLIŞSIZ Parti İstanbul Bilgisizlik Kollarınca Keşan Gökçetepe Gusto Parkı’nda tevhit edilen “Ortaöğretim Natür Kampı”na paydaşlık edecek.

(Edirne/16.30/19.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

EKONOMİ FİNANS

1- Tarım ve Orman Bakanı Birim Kirişci, İl Değerlendirme ve Ekincilik Kesim Temsilcileri toplantıları ile organizasyon buluşmasına katılacak.

(Aksaray/13.00-18.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- İsrail ile kuşatma altındaki Gazze Şeridi ortada yaşanan gerilime ilişkin gelişmeler strateji ediliyor.

(Gazze) (Fotoğraflı-Görüntülü)

SPOR

1- Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Arsıulusal İslami Dayanışma Spor Federasyonu 11. Umumi Kuruluna ve Konya 2022 İslam Ülkeleri Spor Başkenti imza törenine katılacak.

(Konya/10.00/19.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Spor Kaba But Süper Lig’dahi 2022-2023 sezonunun önceki haftasına VavaCars Fatih Karagümrük-Alanyaspor, Giresunspor- Adana Demirspor ve Fraport SEMEN Antalyaspor- Galatasaray maçlarıyla bitmeme edilecek.

(İstanbul/Giresun/19.15/Antalya/21.45) (Fotoğraflı)

3- FIBA 18 Yaş Şeş Rical Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda Türkiye, finalde İspanya ile karşılaşacak. Üçüncülük maçında ise Sırbistan ile Slovenya karşı karşıya ati.

(İzmir/20.30/18.15) (Fotoğraflı)

4- Türkiye’nin familya sahipliğinde planlı 5. İslami Tesanüt Oyunları’nda pist bisikleti yarışları sürerken el topu, masa tenisi ve dünyalık yüzmede bile mücadele başlayacak. (Fotoğraflı)

5- MotoGP Dünya Şampiyonası’nın 12. bukanak yarışı Şişman Britanya Grand Prix’si yapılacak.

(Silverstone/15.00)

***

Küçük Asya Ajansının yayımladığı malumat, fon, foto ve genel ağ ile wap için oluşturduğu her soy bilgi, abone olmayanlar marifetiyle hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz dahi antant kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, ayrıksı çekicilik ve kuruluşlara aktaramaz. Hilaf davrananlar üzerine hukuki ve cezai seçme türlü müracaat hakkımız saklıdır.Share: