GÜNDEM ÖZETİ / 16 Ilkgüz 2022

6 April 1920

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi’nde, Gözlemci Organ ve Hususi Mihman Yıldız Bilimi Başkanlarını Selamlama Töreni’ne katılacak. Sülale fotoğrafında kayran matlup Erdoğan, Zirve’nin ikinci oturumunda konuşacak. Resmi gün ortası yemeğine katılacak Erdoğan, zirveye katılan ülkelerin liderleriyle düet görüşmeler gerçekleştirecek.

(Semerkant)

2- Resmi mülakat amacıyla Moldova’da kâin TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhur Reisi Maia Sandu marifetiyle akseptans edilecek, Gagavuz Kocabaşı Yeri Başkanı Irina Vlah ve Meclis Başkanı Dimitri Constantinov ile görüşecek, Gagavuz Mahalle Muhtarı Yeri Halk Topluluğu milletvekilleri ve İcra Komitesi üyeleri ile genişletilmiş toplantıya ortaklık edecek.

(Kişinev/Komrat)

3- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Esenler’de idraksiz dönüşümden kazanılan 6,5 milyon defterden 500 bininin ilçedeki öğrencilere dağıtılacağı Tacirler Eğitim Bilimi Vakfı İlkokulu’nda düzenlenecek törene ve “Vatandaşla Telaki” programına katılım edecek, SELIM Bekçi ile esnaf ziyaretleri gerçekleştirecek, Cahillik Buluşması’na katılacak.

(İstanbul/11.00/14.00/15.00/15.15/16.30)

4- CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Arnavutköy Hars, Spor, Eğitim ve Dirim Merkezi Açım Töreni’ne, Silivri Seymen Enerji Istihsal Tesisi İnceleme Gezisi’hangi, Silivri Seymen Köyü Çiftçi Buluşması programlarına, Değirmenköy Buğday ve Motorin Desteği Dağıtım Töreni’ne, Büyükçekmece Kenar Düzenlemesi ve E-5 Taraf Yolu Düzenlemesi Açılış Töreni’hangi iştirak edecek.

(İstanbul/11.00-17.30)

TEŞRI YÜRÜTME SİYASET

1- Eş ve Sosyal Hizmetler Bakanı Kükremek Kederli, Marriott Otel’dahi düzenlenecek “Yüksekokul Buluşmaları-3: Karı” programına katılacak.

(Ankara/09.30)

2- DOĞRU Tümen Umumi Başkanvekili Numan Vareste, TPAO Tesislerinde basın toplantısı yapacak, DÜRÜST Parti Adıyaman İl Başkanlığınca düzenlenecek Genişletilmiş İl Müzakere Meclisi Toplantısı’na katılacak, sivil sosyete kuruluşu temsilcileri ve tatmin önderleriyle tıpkı araya ati.

(Adıyaman/10.30/13.30/15.00)

3- DOĞRU Fırka Genel Başkan Yardımcısı Dirimlik Edip, Çayeli İlçe Istişare Meclisi Toplantısı’na paydaşlık edecek.

(Rize/14.00)

EKONOMİ FİNANS

1- Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Trakya Tohum AŞ’nin evcil ve milli imkanlarla geliştirdiği “Gün Çiçeği Hasadı” etkinliğine katılacak.

(Ankara/14.30)

2- Ekincilik ve Orman Bakanı Vahit Kirişci DSİ vasıtasıyla düzenlenecek Katmerli Yönetimi Çalıştay Programı’na ve “Gün Çiçeği Hasadı” etkinliğine ortaklık edecek.

(Ankara/09.15/14.30)

3-TCMB, temmuz ayına ilgili gücük vadeli aut takanak istatistiklerini, ilkgüz ayına ait meydan katılımcıları anketini ve temmuz ayına ilgilendiren hane eşit endeksini açıklayacak.

(Ankara/10.00/14.30)

4- TÜİK, 2021 yılı çağ bilançolarını açıklayacak.

(Ankara/10.00)

ACUN DİPLOMASİ

1- Şanghay İşbirliği Örgütü Ihtişam Başkanları Zirvesi yapılacak.

(Semerkant)

EKIN SANAT

1- Hars ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Osmanlı Bahir Haritaları Reviş Yardımcıları Sergisi, Çanakkale Savaşları Araştırı Merkezi, Çanakkale Destinasyon Lansman Merkezi, “Tıpkısı Hikayem Var” Sergisi ve “Toprakla Şekillenen Tıpkısı Mal” Kale Grubu 65. Sene Sergisi açılışlarına, “Troyalılar Geldi Saraka Yürüyüşü”ne katılacak, Rum Hamidiye Tabyası Örtüsüz Hava Sahnesi’nde “Troya Gösterisi”ni izleyecek.

(Çanakkale/14.45-21.00)

SPOR

1- Acun Güreş Şampiyonası, Sırbistan’da azade üslup mücadelesiyle sürecek. 57 kiloda Muhammet Karavuş, 74 kiloda Soner Demirtaş, 92 kiloda Feyzullah Aktürk müsabakalara başlayacak, 125 kiloda Taha Akgül finalde güreşecek.

(Belgrad)

2- Spor Kaba But Süper Lig’in 7. haftası Galatasaray-Arabam.com Konyaspor, Atakaş Hatayspor-Yukatel Kayserispor maçlarıyla başlayacak.

(İstanbul/Hatay/20.00)

3- Spor Popo 1. Lig’in 6. haftasının geçmiş maçında Yıpranmamış Malatyaspor ile Altay karşı karşıya ati.

(Malatya/20.00)

4- Tarım Türkiye Kupası 2. Eleme Turu kura çekimi yapılacak.

(İstanbul/11.30)

5- Uçan Top CEV Şampiyonlar Ligi’nde 2022-2023 sezonu takım kuraları çekilecek. Türk takımlarından kadınlarda VakıfBank, Fenerbahçe Opet ve Eczacıbaşı Dynavit, erkeklerde Ekincilik Bankkart ve Halkbank’ın rakipleri galiba olacak.

(Brüksel/19.00)

6- Hentbol Kadınlar Süper Lig’in 2. haftası Yenimahalle Belediyespor-Anadolu Üniversitesi maçıyla başlayacak.

(Ankara/15.00)

***

Rum Ajansının yayımladığı selen, kaynak, fotoğraf ve genel ağ ile wap için oluşturduğu herhangi bir cins hikmet, sürdürümcü olmayanlar marifetiyle hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz üstelik konvansiyon kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, apayrı kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Ters davrananlar üzerine türel ve cezai değme makule referans hakkımız saklıdır.

Share: