GÜNDEM ÖZETİ / 17 Ilkgüz 2022

6 Nisan 1920

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, 8. Cumhur Reisi Turgut Özal ile sakat başbakanlardan Adnan Menderes’in abide mezarlarını mülakat edecek, Bakırköy’deki Toplama Kara Kültür Merkezi’nde Müstakil Akıl Hareketi Umumi Oturmuş’na katılacak.

(İstanbul/09.00-13.00)

YASAMA ICRA SİYASET

1- Familya ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Üzüntülü, domestik ve ulusal basınla tıpkısı araya gelecek, fabrika ziyaretinde bulunacak ve avrat çalışanlarla buluşacak.

(Tekirdağ/10.45/13.30)

2- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Topkapı Anıt Mezar’üstelik Adnan Menderes’i ihtifal programı ile Giresun Gönüllüleri Derneği küşat törenine katılacak.

(İstanbul/10.30-12.00)

EKONOMİ FİNANS

1- Erke ve Tabiatıyla Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin evvel ferrobor tesisinin esas atma törenine iştirak edecek.

(Balıkesir/15.00)

2- Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Yapay Zeka Politikaları Derneği Genel Müesses’na ve 12. Uluslararası Kalecik Karası Üzüm Festivali-Güz Etkinliği’ne katılacak.

(Ankara/11.00-13.00)

3- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Milas Mekân Yolu’nda incelemelerde bulunacak, Muğla Valiliğinin, AK Parti Muğla İl Başkanlığının üstelik aralarında olduğu çeşitli yerlere görüşme gerçekleştirecek. Karaismailoğlu, Kötekli Aptal Kavşak Talebi’nde durumunda inceleme yapacak.

(Muğla/11.00-17.30)

ACUN DİPLOMASİ

1- Milli Yetişek Bakanı Mahmut Özer, BM 77. Umumi Yerleşmiş Eğitimin Dönüştürülmesi Zirvesi kapsamında planlı Faziletli Düzeyli Eğitim Bilimi Bakanları Toplantısı’na katılım edecek.

(New York)

SPOR

1- Acun Güreş Şampiyonası, Sırbistan’üstelik serbest stilde müsabakalarla sürecek. 61 kiloda Süleyman Atlı, 65 kiloda Cavit Acara ve 97 kiloda Mücahit Çelik mindere çıkacak; 74 kiloda Soner Demirtaş repesajda uğraş edecek.

(Belgrad)

2- Spor Kaba Et Süper Tabur’in 7. haftasına HangiKredi Ümraniyespor- Kasımpaşa, İstanbulspor- Beşiktaş ve Fraport SEMIZLIK Antalyaspor- Adana Demirspor maçlarıyla bitmeme edilecek.

(İstanbul/17.00/20.00/Antalya/20.00)

3- Spor Mabat 1. Grup’in 6. haftasında Ankara Keçiörengücü-Erzurumspor FK, Altaş Denizlispor- Gençlerbirliği, Adanaspor- Çaykur Rizespor ve Eyüpspor-Beyçimento Bandırmaspor maçları yapılacak.

(Ankara/13.30/Denizli/16.00/Adana/İstanbul/19.00)

4- TFF 3. Klasman gruplarında 3. hafta hep 6 maçla başlayacak.

5- El Topu Rical Süper Ligi’nin ikinci haftasında 5 maç yapılacak.

6- Hentbol EHF Erkekler Avrupa Kupası 1. tur geçmiş maçında Spor Popo, Lüksemburg’un Dudelange takımıyla deplasmanda karşı karşıya ati.

(Dudelange/20.00)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı olgun, görüntü, foto ve internet ile wap üzere oluşturduğu değme tür hikmet, abone olmayanlar vasıtasıyla tek şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de anlaşma kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, ayrıksı alım ve kuruluşlara aktaramaz. Mugayir davrananlar için türel ve cezai her çeşit başvuru hakkımız saklıdır.

Share: