Habermetre, hayvanların sorunlarına aldırmaz kalmayan “Efsanevi Dostu” markaları raporladı

Habermetre, temas aktarılma sokaklarımızda gördüğümüz hem sevgiye hem de tıpkı ten mamaya ihtiyacı olan canlılar üzere geliştirdikleri toplumsal sorumluluk projeleri ile çıkmaz hayvanlarının hayat koşullarının iyileştirilmesine, korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına katkı sağlayıcı “Efsanevi Dostu” markaları inceledi.

“Hayvan Dostu” markalar, Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP), Hayvanları Zavallılık ve İlgisizlikten Koruma Derneği (HAÇİKO), Ahbap ve Türkiye Hayvanları Esirgeme Derneği gibi hayvanlara müzaheret fail kuruluşlar ile hareket birliğine dahi her an haddinden fazla sayıda yarar sağlayıcı projeler geliştirdiler. Projelerin ana başlıkları ise, “sokakta ve hayvan barınaklarında işlek canlılara abla bağışları”, “pisik ve kapik evleri yapımı” ve “otama ihtiyaçlarının karşılanması”na yönelik destekler olarak öne bundan sonra.

“Efsanevi Dostu Markalar” ve Servis Edilen Matbuat Bültenlerine Dayalı Bilim Yansımalarından Özetler:

Semtpati “Sokak Hayvanlarıyla Doğru ve Tehlikesiz İletişim Kurma” Eğitimlerine Başladı – 11 Ocak

İş insanı ve hayvansever İpek Kıraç tarafından geliştirilen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) desteğiyle İstanbul’un mahallelerinde yaygınlaştırılan SemtPati projesinin hareketli uygulaması ile gönüllü hayvanseverler, mahalle mahalle cemi şehrin çıkmaz köpeği haritalandırmasının yapılmasını sağlıyor. Kapik eğitmeni Gamze Aral vasıtasıyla sunulan “Köpeklerle Akilane ve Emniyetli İletişim” eğitiminde, köpeklerle dimdik aynı bildirişim kurulması için muarefe simultane ve sonrasında yapılması ve yapılmaması gerekenler çocuklara aktarıldı. Eğitim sonrasında ise Koçtaş marifetiyle sağlanan kedi-kapik kulübeleri torunlar aracılığıyla boyandı ve barınaklara bağışlandı.

Profilo, Bu Sefer Patili Dostlarımıza “Oh be” Dedirtiyor – 14 Ocak

Doğaya, çevreye ve cümle canlılara olan sorumluluğu seçme ant civar planda markajcı Profilo, sokaklardaki patili dostlarımızın kışı sıcak tıpkısı yuvada geçirmeleri amacıyla 50 noktada kapik kulübesi konumlandırması başlattı.

Minik yâran için #KaputaVur – 20 Ocak

ikinciyeni.com, kışın sevimsiz havalarda kaputun içine saklanıp motorun sıcaklığıyla ısınmaya müteharrik kedileri istirdat fikriyle geçtiğimiz yıllarda başlattığı #KaputaVur projesinin üçüncü filmini yayınladı.

Uludağ Elektrik, sokak hayvanlarını unutmadı – 24 Ocak

Sokak hayvanları antipatik havanın bile etkisiyle kayıt ve akarsu bulmakta zorlanıyor. Uludağ Ruh, hizmet bölgesinde düzlük düz Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’daki yaşama dostların bugünleri mamasız ve susuz geçirmemeleri için başlattığı ‘Sevgimiz, Enerjimiz Sizinle’ projesini bu sene birlikte sürdürüyor. Proje kapsamında bilcümle işlem merkezlerinin önünde temiz abla ve akarsu kapları bulunduran müşareket kedi, köpek ve kuşların besinsiz kalmaması için çalışıyor.

Bien’den minik patilere “kedi evi” – 28 Ocak

Yapı sektörünün önde gelen şirketleri beyninde düzlük düz Bien, sevimsiz kış şartlarında sokakta kıvrak kedilerin tahaffuz ihtiyaçları üzere Türkiye’nin ciharıyek yanına 1000 sayı pisik evi dağıtıyor.

Mavi kapaklar sokak hayvanları amacıyla abla kabına dönüştürüldü – 31 Ocak

Nestlé Purina PetCare’in çıkmaz hayvanlarının beslenme, barınma ve sahiplendirme konularına hal ortaya koymak amacıyla Impact Hub İstanbul ve Circular Mind işbirliğinde gerçekleştirdiği Canımız Sokakta projesinin akıbet fazı çocukların desteğiyle tamamlandı. Bursa Uludağ Üniversitesi Baytar Fakültesi İç Hastalıkları Akademisyen Prof. Dr. Ebru Yalman marifetiyle yaklaşık 750 çocuğa yerel efsanevi davranışları ve bakımının yanında çıkmaz hayvanlarıyla ait farkındalık eğitimlerinin verilmesinin ardından semavi plastik kapak toplama programı başlatıldı. Çocuklara geridönüşüm farkındalığı kazandırılırken mavi kapaklar dahi sokak hayvanları amacıyla dönüştürüldü ve 35 adet mama kabı elde edildi. Abla kapları okullara ulaştırıldı ve Friskies mamaları ve Nestlé Pure Life sularıyla alay malay sokak hayvanlarının kullanımına sulundu.

MNG Kargo sağlık taşıyor – 1 Küçük Ay

MNG Kargo, barınaklarda güçlü bakıma kadın hayvanlara tümce destek olabilsin diye müzaheret beğenmek isteyen müşterilerinin gönderilerini yüzde 50 indirimle taşıyor. ‘Barınak Kampanyası’ kapsamında MNG Kargo müşterileri, bitme adresi efsanevi barınağı olan yardım gönderilerini parçalanmamış şubelerden tenzilatlı olarak gönderebiliyor.

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin Pratik ve Dayanabilen Kulübe Yapımı Önerileri – 4 Şubat

Koçtaş, itici ve karlı şita günlerinde çıkmaz hayvanlarını ısıtacak kılgı kulübe yapımı önerileri sunuyor. Minik dostlarımız üzere dayanıklı kulübeler yapmak isteyenler aradıkları parçalanmamış detaylara Koçtaş Tüvana Evler Blog’dan ulaşabiliyor.

iyzico ile Sevgililer Günü’nde Kalpler Sokak Hayvanları İçin Atacak – 10 Şubat

iyzico, Sevgiler Haset’nde armağan kendisine alınan ancak henüz bilahare bakılamayarak sokağa ayrılma edilen evcil hayvanlarla ilişik bire bir kampanya başlattı. Bu Sevgililer Haset’nde kalplerimizin çıkmaz hayvanları amacıyla atsın diye niteleyerek Ahbap ile gerçekleştirilen teşrikimesai ile Türkiye genelindeki barınaklara mama bağışı yapılıyor. iyzico, 1 titrem çaça bağışı ile kampanyayı başlattı.

n11’den Acun Pisik Haset’ne hususi ödül kampanyası – 14 Küçük Ay

n11.com, 17 Şubat Dünya Kedi Haset’ne hususi patili dostları mutlu edecek bire bir ödül kampanyası düzenliyor. 17 Şubat’a (2022) kadar n11.com’dan 1 TL ve eğin ahzüita işleyen umum kullanıcılar, patili yâran amacıyla indirimli fiyata sunulan mamaları Türkiye Hayvanları Dulda Derneği Barınağı’na bağışlayabilecek.

Habermetre İletişim: [email protected]

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin İndirim Kampanyası – 15 Küçük Ay

Koçtaş, havaların iyicene soğuduğu bu günlerde kamu kedi, kapik mamalarında ve pet ürünlerinde 10-18 Şubat 2022 tarihleri arasında 40’a vasıl tenzilat kampanyası başlatıyor. Koçtaş, 17 Şubat Kediler Günü kapsamında ilkin İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi nazik iller gelmek amacıyla 96 mağazasında, Koçtaş Umumi Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi uğrunda kedi evleri konumlandırıyor. Koçtaş ayrıca, efsanevi dostlarımız üzere abla desteği birlikte sağlıyor.

Tetra Harbi ve Bana Göz Kulak Ol Derneği çıkmaz hayvanları üzere halk ele verdi – 15 Küçük Ay

Dünyanın şef besin işleme ve paketleme çözümleri şirketi Tetra Ak Pak, sürdürülebilir tıpkısı acun için çalışmalarına devam ediyor. Tetra Eksiksiz içecek kartonu atıklarından üretilen pisik ve köpek evleri Bana Ayn Kulak Ol Derneği’nin desteği ile sokak hayvanlarına barınak olacak. Herhangi Bir tip hava şartına dayanacak şekilde yapım edilen kedi ve kapik evleri önce etapta Giresun, Muş ve İstanbul’de onlarca sokak hayvanının dondurucu kış günlerini korunaklı tıpkı yuvada geçirmesini sağlayacak.

Patili Dostlar İçin Pet Tech Startups Başvurularını Kaçırmayın! – 16 Küçük Ay

Patili dostlarımızın hayat koşullarını düzeltmek için çalışmalarına bitmeme fail Nestlé Purina PetCare, evcil zooloji için teknoloji ve girişimleri destekliyor. EU-Startups Summit kapsamında gerçekleştirilen konkur ile hayvan dostu projeler ödüllendirilecek. Nestlé Purina Lab sponsorluğunda bu yıl 12-13 Mayıs tarihleri ortada Barselona’da gerçekleştirilecek etkinliğin son müracaat tarihi 18 Şubat 2022.

Hepsiburada’dan Acun Kediler Günü’nde HAYTAP’a düşündürücü destek – 17 Gücük Ay

Türkiye’nin Hepsiburada’sı 17 Gücük Ay Dünya Pisik Haset için Efsanevi Hakları Federasyonu HAYTAP ile halk ele vererek çıkmaz hayvanlarına lağvolmak üzere tamlık 50 bin günlük öğüne balya gelen 2 titrem abla bağışı yaptı.

Koçtaş Mağazaları Kedilerin Yuvaları – 17 Küçük Ay

17 Gücük Ay Acun Kediler Günü’nü kutlayan Koçtaş, bu kapsamında özellikle İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi büyük iller gelmek için 96 mağazasında, Koçtaş Umumi Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi uğrunda kedi evleri konumlandırıyor. Patili dostlarımız bu özel günde yuvalarına kavuşuyor. Koçtaş ayrıca, hayvan dostlarımız için çaça desteği bile sağlıyor.

VEDAŞ ekipleri çıkmaz hayvanları ve melez hayatı amacıyla doğaya eşya bıraktı – 29 Mart

Muş’ta, mukavemetli coğrafyada canlılık arızalarını gidermede iri ceht harcayan VEDAŞ ekipleri, bölgede etkili olan kar yağışı zımnında şart bulmakta yüklülük ateş parçası karışık hayatı ve çıkmaz hayvanlarını beslemeyi bile boşlama etmiyor. Zindelik arızalarına revan ekipler, araçlarında bulundurdukları yiyecekleri kar konusunda sererek hayvanların beslenmesine yardımcı oluyor.

Eti “BenimDostum’O” projesiyle sokak hayvanlarına desteğini sürdürüyor – 3 Nisan

Eti Benim’O 2019 yılında hayata geçirdiği “BenimDostum’O” projesiyle çıkmaz hayvanlarının korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına yardım sağlamaya bitmeme ediyor. HAYTAP, HEPAD ve ENCANDER iş birliğiyle ölçülü projenin dördüncü yılında Bursa ve Silivri’üstelik bulunan üç efsanevi barınağına destek sağlandı. Çıkmaz hayvanlarının beslenme ve tahaffuz ihtiyaçlarının karşılandığı ve tedavileri için muktezi keyif cihazlarının temin edildiği proje kapsamında bugüne büyüklüğünde binlerce çıkmaz hayvanının yaşam şartları iyileştirildi.

Hurda malzemeler OEDAŞ’ta yuvaya dönüştü – 3 April

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Çeltek illerinin neşelilik tevzi hizmetini sağlayan OEDAŞ, sokak hayvanlarına müteveccih projelerine devam ediyor. 2021 yılında başlattığı “Birey Dostlar” projesi ile sokak hayvanlarının çaça ve tedavi ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olan OEDAŞ, 4 Nisan Acun Çıkmaz Hayvanları Günü nedeniyle anlamlı tıpkı çalışmaya daha imza atarak, depolarında mevcut hurda malzemeleri barınağa dönüştürdü.

Profilo’dan 4 Nisan Çıkmaz Hayvanları Günü’hangi Hususi Abla Bağışı – 4 April

Doğaya, çevreye ve umum canlılara olan sorumluluğu temas zaman civar planda markajcı Profilo sokaktaki patili dostlarımızın tagaddi ihtiyaçlarına korumak için geçen sene hayata geçirdiği kulübe ve abla kabı konumlandırma noktalarının sayısını arttırdı. Ayrıca, 4 April Dünya Çıkmaz Hayvanları Haset’ne özel Ahbap Derneği yoluyla çaça bağışında bulundu.

ZUBİZU Dürü Puanlarınızı HAYTAP ile Mamaya Dönüştürün, Patili Dostlarımıza Arkalama Edin! – 4 Nisan

ZUBİZU, patili dostlarımıza şanlı bir bindi ulaşmak amacıyla HAYTAP ile benzeri araya geliyor ve ZUBİZU üyelerinin kullandıkça kazandıkları armağan puanları mamaya dönüşüyor. “4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Siper Haset” kapsamında HAYTAP teşrikimesai ile hayata geçirilen ve April kocaoğlan (April 2022) sonuna kadar sürecek kampanyada, ödül puanlardan toplanan çaça yardımının 20’si kadar ekstra abla yardımını üstelik ZUBİZU sağlayacak.

Habermetre İletişim: anlatı[email protected]

PınarOnline’dan Acun Çıkmaz Hayvanları Günü’nde Haçiko’ya 750 kg mama bağışı – 5 April

“Senin, bizim, hepimizin sorumluluğu” diyen PınarOnline, sokaklarda hayatını bitmeme ettirmeye çalışan dostlara ulaştırılmak için Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Dulda Derneği’ne (HAÇİKO) 750 kilogram çaça bağışında bulundu.

Rüzgâr Bear, Patili Dostlara Mono App ile bindi oluyor – 18 Mayıs

Özgün tarzını katıldığı sosyal bastırık projeleri ile destekleyen Bad Bear, Mono App ile yaptığı işbirliği sonucunda uygulamadan yapılacak her aksata için efsanevi barınaklarına bağışta bulunacak.

ZUBİZU’dan HAYTAP İş Birliği ile Patili Dostlarımıza 1 Ton Çaça Yardımı! – 25 Mayıs

ZUBİZU, sahipsiz sokak hayvanlarına destek için HAYTAP ile makro bire bir iş birliği gerçekleştirdi. Kampanyaya katılan ZUBİZU üyelerinin uygulamada biriktirdiği armağan puanları abla yardımına çevrildi. ZUBİZU de toplanan mamanın 20’si kadar eklenmiş çaça yardımı yaparak 1 ton çaça toplanmasına bindi oldu. ZUBİZU çalışanları ve HAYTAP gönüllüleri 23 Mayıs günü Reşadiye Ormanı’nda bikes hayvanlar için topladıkları abla ile yüzlerce patili dostumuzun karnını doyurdu.

GSK Türkiye ve TOG gelişim birliğiyle plastik atıklar konuşma eserine dönüştü – 1 Haziran

GSK Türkiye çalışanları ve Topluluk Gönüllüleri Vakfı (TOG) gönüllüleri, artist Hazar Karayazgan küratörlüğünde mekân ve hayvan haklarına dikkati başlamak için atıklardan zürafa heykeli yaptı.

Boehriger İngelheim’dan Çocuklar İçin “Kaşınma Dediğin” Söyleşisi – 2 Haziran

Boehringer Ingelheim Türkiye, Klinisyen Veteriner Hekimler Derneği (KLIVET) teşrikimesai ile 4 Nisan Acun Çıkmaz Hayvanları haset kapsamında çocuklara efsanevi sevgisini etkilemek üzere KidZania’dahi önce demonte kedi evi atölyesi ve sonrasında Terbiyeci/ Edip Ezo Sunal ile Baytar Doktor Çağıl Çokcoşkun Yılmaz’ın katılımıyla “Kaşınma Dediğin” konseptli tıpkı konuşma gerçekleştirdi.

Yer Haftası’nda OEDAŞ projesi balaban rabıt gördü – 7 Haziran

Türkiye Kasaba Haftası çerçevesinde Eskişehir’birlikte düzenlenen etkinliklere katılan OEDAŞ temsilcileri, tanıttıkları ‘Duygusal Dostu’ projesiyle bandaj topladı. OEDAŞ; Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın koordinesinde 81 ilde planlı 1-7 Haziran Türkiye Belde Haftası etkinliklerine katıldı. Eskişehir’üstelik gerçekleşen ve rate atık temasının ele alındığı etkinlikte vadi alan OEDAŞ yetkilileri, sürdürülebilirlik projeleri ve atılan ağaç direklerini çıkmaz hayvanları üzere yuvaya dönüştürdüğü Fert Dostlar projesi üzerine bilgelik verirken, çocuklara da kırtasiye seti bağış etti.

‘OPPO’yla De Çekilemedi’ Projesinde 945 Kilogram Abla Bağışlandı – 10 Haziran

Didem Soydan, Imge Eker, Alican Aytekin ve Merve Oflaz’ın aralarında olduğu ünlü isimlerin yerli hayvanlarının nesnel karşısına geçtiği ‘OPPO’yla Dahi Çekilemedi’ projesinde 945 kilo çaça bağışlandı.

Vaillant “Siktirici Akbabaları Dulda Projesi” ile sürdürülebilir geleceğe desteğini sürdürüyor – 30 Haziran

Vaillant Türkiye ile Huy Derneği ortaklığında 2015 yılından bu yana bitmeme eden Banal Akbabaları Koruma Projesi’nde yılın geçmiş çeyreğinde esirgeme ve farkındalık çalışmalarına odaklanıldı.

17 Bilyon Hamle, Sokak Hayvanları İçin 7 Titrem Mamaya Dönüştü – 21 Orak Ayı

Dünyanın adımları bağışa dönüştüren evvel uygulaması Help Steps, kullanıcılarına sokak hayvanlarına vakit kaybetmeden aşama atarak bindi olma fırsatı sunuyor. Afiyet ve iyiliği düşüncesiz telefon uygulamasında benzeri araya getiren Help Steps marifetiyle hayvanseverler şimdiye kadar sokak hayvanlarına 16.8 milyar adım bağışında bulundu. Kestirmece 115 bin TL’lik maddesel desteğe dönüşen adımlarla çıkmaz hayvanlarına 7 tondan fazla mama ve hizmet desteği sağlandı.

OEDAŞ’ın “Duygusal Dostlar” projesi ile çıkmaz hayvanlarının bakımı gerçekleştiriliyor – 28 Temmuz

Osmangazi Hareketlilik Tevzi YEMEK (OEDAŞ), ‘Birey Dostlar’ isimli içtimai sıkıntı projesi kapsamında 3 binin üstünde sokak hayvanının, aralarında ur ve göz rahatsızlıkları kabilinden ameliyatlarının dahi olduğu tedavileri gerçekleştirildi, 900’den fazla birlikte kısırlaştırılma operasyonu yapıldı. OEDAŞ Direktörü Utkulu Yalman, sokak hayvanlarının hayat koşullarını iyileştirmek üzere herhangi bir yıl hareketlilik gösterdikleri aynı ilde daha tedavi odası açmayı hedeflediklerini bildirdi.

Habermetre İletişim: [email protected]

Belletici Topluluğu Çalışanları, Sokak Hayvanlarıyla Ortak Ayrımsız Dirim Kültürü İçin Semtpati Fest’te Buluştu – 30 Temmuz

Koç Holding Umumi Heyet Üyesi İpek Kıraç vasıtasıyla, İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle başlatılan proje kapsamında, İBB’nin geçici bakımevlerinde mütezayit ve SemtPati uygulamasında sahiplenilmeyi bekleyen köpekleri Çalıştırıcı Topluluğu çalışanları ve aileleriyle buluşturan bire bir curcuna düzenlendi. SemtPati Fest’te, çıkmaz hayvanlarıyla doğru bildirişim ve eğin dilinden, mesul hayvan sahibi olabilmeye büyüklüğünde birçok ayrımlı konuda eğitimler, söyleşiler ve torunlar üzere ahenkli atölyeler gerçekleştirildi.

Limak Filarmoni Orkestrası, çıkmaz hayvanları üzere görüntü takanak – 2 Ağustos

Limak Vakfı’nın kurucusu olduğu Limak Filarmoni Orkestrası, sokak hayvanları yararına düzenlenecek konserle müzikseverlerle buluşacak. 4 Ağustos’ta Aspendos Antika Tiyatrosu’nda gerçekleşen konserin geliri sokak hayvanları yararına Çesal Derneği’ne bağışlanacak.

Teleperformance iş birliği ile “Hayal Eden Karınca Derneği”, topluluk ve gezegen amacıyla çalışmaya bitmeme ediyor – 17 Ağustos

Teleperformance Türkiye’nin, kurumsal içtimai sorumluluk vizyonuyla teşrikimesai yaptığı Sahne Eden Karınca Derneği, HAYTAP ve Türk Eğitim Bilimi Vakfı (TEV) destekleri ile sosyete ve gezegenin hayallerini akdetmek üzere projelerini sürdürüyor. 4 yıl süresince eğitimlerine bindi vereceği mektepli sayısını 50’ye çıkaran topluluk, kurduğu teknoloji sınıfları ile eğitimde okazyon eşitliğine bindi verirken, zindelik gösterdiği illerde gönüllülerle alay malay oluşturduğu Hayvanları Siper Programı ile canlıların yaşamlarının sürdürülebilirliği üzere çalışıyor.

Vodafone Seçkin Öz Yanımda’dan Pet Shop Alışverişi Çıkmaz Hayvanları İçin Mamaya Dönüşüyor – 22 Ağustos

Vodafone, online alışveriş platformu Rastgele Husus Yanımda üzerinden yeni tıpkısı toplumsal kampanya başlattı. Seçkin Madde Yanımda’birlikte pet shop kategorisinde yapılan her alışveriş sonrasında Bu Abla Benden makineleri sokak hayvanları amacıyla bir kap mama bırakacak. Vodafone’lu olsun olmasın herkesin bindi verebileceği kampanyayla aynı yandan evdeki hayvanların ihtiyaçları karşılanırken, ayrımsız yandan bile sokak hayvanlarına çaça sağlanacak.

Hepsiburada’dan Acun Köpek Haset’nde HAÇİKO’ya Düşündürücü Bindi – 25 Ağustos

Hepsiburada, HAÇİKO gelişim birliğiyle 26 Ağustos Dünya Köpek Haset’nde sokakta tüvana dostlarımızın 5000 öğünlük beslenme ihtiyacını karşılıyor.

T-Talks bu kamer patili dostlarımızın sesi oldu – 31 Ağustos

Eğlence platformu TikTok’un “T-Talks” antetli kardeşçe serisinin bu ayki konusu patili dostlarımızdı. Türkiye’da hayvan hakları üstüne lüzumlu yöneticisi oldukları STK’larla gerekse ferdî çalışmalarıyla tanıdık hayvan hakları savunucularından müzikçi ve Ahbap Derneği Umumi Heyet Üyesi Haluk Uzun ve HAÇİKO Derneği Kurucu Başkanı gazeteci Popülasyon Ara serinin bu ayki konukları oldu.

Cheetos Patili Dostlarımıza Yuva Buluyor – 7 Ilkgüz

PepsiCo’nun önde mevrut çerez markası Cheetos, çıkmaz hayvanlarının yaşam koşullarını düzeltmek üzere çalışmalarını sürdürüyor. Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) iş birliği ile alışılmadık bir kampanya başlatan Cheetos, yaklaşık 500 hayvanın sürekli yuvalarını bulmalarına bindi oluyor. Proje kapsamında, Türkiye genelinde 37 şehirden toplanan yaklaşık 500 sokak hayvanının bilgileri Cheetos’un resmi web sitesi olan cheetos adresine yüklendi.

Teknosa Gönüllüleri’nden esenlik hareketi – 22 Eylül

Farklı alanlarda gerçekleştirdiği sosyal külfet projeleriyle toplumda fayda yaratmayı hedefleyen Teknosa Gönüllüleri, bu kere birlikte Teknosa güvencesini ve tecrübesini taşıyan Preo ürünleriyle afiyet hareketi başlattı. Teknosa çalışanları proje kapsamında yavru, taze ve kadından, sağlık, belde ve patili dostlarımıza büyüklüğünde ayrımlı konularda yoğunlaşan sivil toplum kuruluşlarıyla gelişim birliğine gidiyor.

Gratis ve Martı’dan 4 Ilk Teşrin Hayvanları Himaye Günü’ne hususi proje – 28 Ilkgüz

Değme sene 4 Ekim Hayvanları Dulda Haset’hangi özel olarak Türkiye’nin dört bir beraberinde bulunan mağazalarında ücretsiz mama dağıtımı yapan Gratis, bu sene da patili yâran amacıyla benzeri proje gerçekleştiriyor. Gratis, bu sene mağazalarında ücretsiz kendisine dağıtacağı abla paketlerine eklenmiş kendisine daha çok çıkmaz hayvanına ulaşılması amacıyla şef mobilite platformu Martı ile teşrikimesai gerçekleştirdi. 4 Teşrinievvel Hayvanları Dulda Günü’nde hem mağazalarda hem da Martı aracılığı ile 2’şer titrem tevessül etmek üzere toplamda 4 titrem ücretsiz çaça dağıtılacak.

Getir’den çıkmaz hayvanlarına 1 milyon deri çaça – 29 Eylül

Hızlı teslimat sektörünün öncüsü Getir, 8 yıldır sokak hayvanları amacıyla hayata geçirdiği çaça çokluk projesinde bu sene “Patiye Halk Ver” diye niteleyerek 1 milyon anif balya gelen 150 ton çaça toplayacak. Milyonlarca kullanıcısının de desteğiyle toplanacak mamalar, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) iş birliği ile Türkiye’nin ciharıyek yanındaki patili dostların beslemesinde kullanılacak.

Habermetre İletişim: [email protected]

Migros, çıkmaz hayvanları üzere 4.423 titrem azık bağışladı – 1 Teşrinievvel

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) aksiyon birliğinde 8 yıl evvel başlattığı “Mütezayit Tazeler Siftinlik Dostlarımıza” projesi kapsamında yaptığı 4.423 titrem besin yardımı ile çıkmaz ve orman hayvanlarının beslenmesine bindi veren Migros, 4 Ilk Teşrin Hayvanları Siper Haset’hangi hususi “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası ile müşterilerini, bir paket mamayı evdeki birey dostları amacıyla alırken, bire bir paketi bile sokaktaki minik dostlarımız için almaya davet ediyor. Migros, 9 Ilk Teşrin tarihine kadar meri olan “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası kapsamında domestik hayvan çaça ve aksesuarlarını yüzdelik 40 iskontolu adına hayvanseverlerle buluştururken, sokaktaki canlar için rüya oluyor.

Her Pati Taksi yolculuğu bire bir kap mamaya dönüşüyor – 1 Ekim

BiTaksi, 4 Ekim Acun Hayvanları Himaye Haset kapsamında uygulama içerisinde vadi düzlük “Pati Göçüm” özelliğini kullanarak yerli hayvanıyla gezi yapanlar namına mama desteği sağlıyor. 1-5 Ilk Teşrin tarihleri arasında gerçekleştirilecek projede kullanıcılar, BiTaksi’nin uygulama menüsünde bilgilerim alanında “domestik hayvanım var” seçeneği üzerinden kendisine genişlik andıran ve makul taksi sürücüsü ile eşleşerek yerel hayvanları ile alay malay gezi edebiliyor ve rastgele yolculuk 1 cilt mamaya dönüşüyor.

Kalyon Holding’den Bikes Hayvanlara Bindi – 2 Ilk Teşrin

Var olduğu seçkin alanda sürdürülebilir ayrımsız yaşamı ana düzlük Kalyon Holding, bu kapsamda; çevreye, topluma, doğaya ve doğanın tam canlılarına katkıda bulunacak sosyal projelere imza atıyor. Kalyon Holding, 4 Teşrinievvel Acun Hayvanlarını Koruma Haset kapsamında de kimsesiz hayvanların kontrollü üremeleri ve birinci sınıf hayat sürmeleri üzere “Kısırlaştıralım, yaşatalım” söylemiyle ‘Sahipsiz Hayvanları Kısırlaştırma’ projesini hayata geçirdi.

CarrefourSA’nın Bacanak Hareketi projesinde mama desteği 45 tona ulaştı – 3 Ekim

Bacanak Hareketi’nin 7. yılında de sokak hayvanları üzere desteğini sürdüren CarrefourSA, 4 Teşrinievvel Hayvanları Esirgeme Günü kapsamında gönüllülerin katılımıyla gerçekleşen Silivri hayvan barınağı ziyaretinde 500 kg mama dağıtırken, 2022 yılı Eylül ayı itibarıyla CarrefourSA’nın sokak hayvanlarına çaça desteği 45 tona ulaştı.

Enza Home’dan HAYTAP’a destek – 3 Teşrinievvel

Enza Home, evcil hayvan tırmalamalarına karşı dayanabilen, mahdut silinebilir kumaş yapısına sahip Petra Bindi Takımı’nın lansmanı kapsamında toplumsal medyada başlattığı kampanyayla patili dostlarının fotoğrafını paylaşan dizge amacıyla HAYTAP’a bağışta bulunuyor.

Hepsiburada’dan Hayvanları Siper Haset’nde kulübe ve çaça bağışı – 3 Teşrinievvel

4 Teşrinievvel Dünya Hayvanları Himaye Günü’nde, Türkiye ve bölgesinin reis e-tecim platformu Hepsiburada, umum içtimai rehavet projelerini topladığı “HepsiYürekten” çatısı altında, hayvan haklarının avangart derneklerinden Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Esirgeme Derneği (HAÇİKO) ile birlikte sokak hayvanları üzere çaça bağışı kampanyası başlatıyor.

1 milyon deri bahtiyarlık patili dostlarla buluşuyor – 4 Ilk Teşrin

Seçkin sene 4 Teşrinievvel Dünya Hayvanları Himaye Haset çerçevesinde HAYTAP iş birliği ile patili yâran amacıyla abla desteği sağlayıcı Getir, bu yıl “Patiye Ahali Ver” diyerek 1 milyon cilt abla topluyor. Getir çalışanları üstelik proje kapsamında Göktürk Hayvan Sevenler Derneği Barınma Alanı’nı mülakat ederek bakımı yapılan köpeklerle ilgilendi ve beslenmelerine yardımcı oldu.

Boyner ve National Geographic, yaban hayatın korunması için “Bugün Var, Ferda Yok Olmasın” diyor – 4 Ekim

Yaban hayatın saf dirim alanı hangi yazık kim çağ geçtikçe daralıyor! Boyner, National Geographic ile gelişigüzel “Zaman Var, Yarın Bulunmayan Olmasın” diyerek, KuzeyDoğa Derneği’nin Sarıkamış Ormanlarındaki tabii yaşamı tutma projesine ve bölgede aktif vaşak, bozayı ve kurt kadar türlerin korunmasına katkıda bulunuyor.

Dardanel’den Yedikule Efsanevi Barınağı’na Jazzy desteği – 4 Teşrinievvel

Dardanel’in pet food markası Jazzy, 4 Teşrinievvel Acun Hayvanları Koruma Günü’nü düşündürücü bire bir bağışla kutladı. Dirilik dostlarımızın beslenmesine bindi olan Dardanel, özellikle Yedikule Hayvan Barınağı atılmak amacıyla Türkiye’nin değişik yerlerinde kâin barınaklara abla bağışı yaptı.

Emlakjet’te evcil efsanevi sahibi çalışanlara “sıcakkanlılık İzni” hakkı – 4 Teşrinievvel

Çevrimiçi emlak platformu Emlakjet, çalışanlarına yönelik geliştirdiği İnsan Kaynakları uygulamaları ile özen çekiyor. Emlakjet akıbet kendisine yerel hayvan sahibi çalışanlarına müteveccih, dirilik dostlarının bakıma ihtiyaçları olduğunda “sıcakkanlılık İzni” hakkını sundu. Domestik hayvan sahibi Emlakjet çalışanları, güç dostlarının keyif işlemlerini rahatlık namına getirebilmek üzere yılda 2 el kem çevrim müsaade kullanabiliyor.

Habermetre İletişim: [email protected]

Kollar Esmer’nın Kedi Evlerini Patili Dostları için Renklendirdi – 4 Ilk Teşrin

İz bırakan projelere imza atan Kara, 4 Ilk Teşrin Acun Hayvanları Esirgeme Haset’nde birlikte benzeri dünyayı paylaştığımız patili dostları unutmadı. “Umut Benim” projesi kapsamında Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda tıpkısı araya mevrut öğrenciler, Kişmiri’nın kedi evine dönüşen iz kutularını boyadılar. Çocukların hayvan dostları amacıyla hayalet ettikleri evleri kişi elleri ile boyadıkları bu güzel etkinlikte, kedilerin barınmasına katkı uydurmak adına 100 adet pisik evi ve mama kabı oluşturuldu.

Koton, Love Koleksiyonu ile Patili Dostalarımıza ‘Göz Kulak Oluyor’! – 4 Ekim

Koton’un Bana Göz Kulak Ol Derneği hisse senedi birliğiyle, patili dostlarımızın dirim koşullarının iyileştirilmesine yüklenmek için hazırladığı Love Koleksiyonu, yedinci sezonunda üstelik iyiliğe dönüşüyor. 4 Ilk Teşrin Dünya Hayvanları Esirgeme Haset’ne hususi kendisine Koton mağazalarında abla dağıtımı yapılırken, barınaklar ve doğadaki patili dostlarımıza de abla ulaştırılıyor.

Mavi, ”Miav” kedi evleriyle patili dostları korumaya bitmeme ediyor! – 4 Teşrinievvel

Mavi kedilerden esin alarak logosunu amiyane tıpkı lügat oyunuyla “Miav”a dönüştürdüğü tişört ve jean serisinin yanında, Miav pisik evleriyle de hayvanları korumaya bitmeme ediyor. Mağazalarındaki metruk rafları sokaktaki can yâran amacıyla pisik evlerine dönüştüren bellik, bu hususi projeyle artık patiye dokunmayı ve hayvanseverlerin kalbini çalmayı sürdürüyor.

Yemeksepeti Market’le ‘Sepette İyilik Var’ – 4 Ilk Teşrin

Türkiye’nin aceleci ticaret platformu Yemeksepeti, Hayvanları Himaye Günü kapsamında özel bire bir toplumsal destek projesine henüz imza attı. Merih Besin aracılığıyla organize edilen kampanyayla, 3-7 Teşrinievvel tarihleri beyninde Yemeksepeti Market kullanıcılarının alacağı seçkin Whiskas ve Pedigree abla, Göktürk Barınağı’ndaki hayvan dostlarımıza ödül olarak gidecek.

Aksigorta, ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar namına ENCANDER’e destekte bulunuyor – 4 Teşrinievvel

Aksigorta, patili dostların ihtiyaçlarına akıllıca alışılmadık tıpkısı ürünü hayata geçirdi. ‘Pati Plus’ adı verilen pati özel keyif sigortası ürünü, 25.000 TL ile sigorta sektöründe sunma faziletli yatarak tedavi güvencesi veriyor.Aksigorta, benzeri zamanda Mânialı ve Muhtaç Hayvanları Yaşatma ve Esirgeme Derneği (ENCANDER) ile gerçekleştirdiği teşrikimesai sonucunda, 1 sene süresince yerel hayvanı amacıyla ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar adına ENCANDER’e destekte bulunuyor. Üründe ayrıca lansmana ve 4 Teşrinievvel Hayvanları Dulda Günü’hangi özel namına 250 TL iskonto kampanyası sunuluyor.

Elektronik atıklar zooloji üzere bağışa dönüşecek – 4 Ilk Teşrin

Müşterilerinin Rağbet Kahvesi şubelerine getirdikleri e-atıklar hayvan bilimi amacıyla bağışa dönüştürülecek. ‘E-Atık Paylaş’ projesi ile karbon salımının azaltılmasına birlikte ulama verilmesi hedefleniyor.

OEDAŞ, Hayvanları Himaye Günü’nü vatandaşlar ve çalışanlarıyla kutladı – 5 Teşrinievvel

OEDAŞ ‘Duygusal Yâran’ rehavet projesi çerçevesinde, 4 Teşrinievvel Hayvanları Himaye Günü nedeniyle manalı tıpkı çalışmaya daha imza atarak, iklim müdürlüklerini müzakere eden vatandaşlar ve bu müdürlüklerde fariza düzlük çalışanlarına bağış ettiği birer paket çaça ile çıkmaz hayvanlarının beslenmesi üstüne farkındalığın artırılmasına katkıda bulundu. Çalışanlar tarafından Hayvanları Himaye Haset hakkında bilgelik üstelik sunulan tüketiciler, OEDAŞ’ın bu hediyesini memnuniyetle karşıladı.

Kırçiçeği’nden sokak hayvanlarına 200 ton aşındırmak – 10 Ekim

Kırçiçeği ile Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) İzmir Temsilciliği işbirliğinde başlatılan “Sen Yiyemezsen Ben Yerim kim” kampanyası, bugüne büyüklüğünde 200 ton yemeği güç dostlarla buluşturdu.

#SenDePatile ile Sokaktaki Dostlara 24 Titrem Mama Bağışı – 10 Teşrinievvel

Nestlé Purina PetCare Türkiye, Acun Hayvanları Esirgeme Günü kapsamında bu sene bile #SenDePatile projesini hayata geçirdi. Sokaktaki patili dostları bakmak ve farkındalığı tezyit etmek amacıyla 8 yıldır düzenlenen proje, binlerce hayvanseverin desteği ile yine çığ kabil büyüyen bire bir selamet hareketine dönüştü. Toplumsal medyada gerçekleşen yer ahenkli toplumsal yüklülük projelerinden #SenDePatile ile bu yıl 24 titrem, toplamda ise 124 titrem abla bağışı sağlandı.

*Habermetre’nin “Hayvan Dostu Markalar” araştırmasına Amme, Belediye ve Eğitim kurumlarının bu konudaki iletişim çalışmaları dahil edilmedi.

Türki dilinde izlem ettiği 12 bin, İngilizce dilinde 46 bin skor web sitesi ile bu mecrada arz efdal tarama kapsamına ehil olan Habermetre, iş ortakları amacıyla hazırladığı manuel analiz raporlarında “İş Kolları” ve “Kurumsal İtibar Kriterleri” gibi hususi analizlerin birlikte, “Sürdürülebilirlik”, “Sosyal Cinsiyet Eşitliği”, “KSS Projeleri” ve “Dijital Inkılap” üzere önemli analizler hazırlamaktadır.

Habermetre İletişim: [email protected]

Share: