‘Hasat’ tartışmasında baba ile oğlunu öldürdü

EDİRNE’de Erol Y. (59), günâşık hasadı nedeniyle tartıştığı Güray Döner Sermaye (45) ile oğlu Koray Döner Sermaye’i (18) av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Erol Y., cinayetin arkası sıra jandarma aracılığıyla evinde yakalanıp, gözaltına alındı.

Kırklareli’nin Pınar köyünde kıpırdak Güray Döner, oğlu Koray Döner Sermaye’le Edirne’nin Süloğlu ilçesine mecbur Büyükgerdelli köyüne biçerdöver ile günâşık tarlalarını hasat gitmek üzere geldi. Köyde tarlaya gitmeden ilk biçerdöverinin bakımını özne ağababa ile oğlunun yanına, önceden tanıdıkları ve biçerdöverlerinde sürücülük yaptığı tamlanan Erol Y. geldi. Erol Y. ile Güray Döner arasında, bir süre sonraları tartışma daha çok. Erol Y., Döner Kebap’e, “Sen bu köye hasada yetişme, burada hasadı ego yapacağım” diye niteleyerek çalışmalarını bitirip, köyden gitmelerini istemesi üstüne ağız dalaşı büyüdü. Güray Döner’in üstelik köyden ayrılmayacağını ve çalışmaya bitmeme edeceğini söylemesi üstüne evine giden Erol Y., aldığı tabiatıyla av tüfeğiyle döndü.

ÖNCE BABAYI SONRADAN KAÇMAYA ÇALIŞAN OĞLUNU VURDU

Erol Y., önceki Güray Döner Kebap’e peşi sıra birlikte tüfeği görünce kaçmaya çalışan oğlu Koray Döner Sermaye’e şiddetli açtı. Silah seslerini duyanların ihbarıyla köye açıkgöz ve sağlık ekipleri atıf edildi. Keyif ekipleri, yaptıkları kontrolde cet ile oğlunun hayatını kaybettiğini belirledi. Bitirmiş ekipleri dahi olay yerindeki incelemede 9 boş kapçık buldu. Uyanık, cinayetin ardından evine revan Erol Y.’yi olayda kullandığı tüfekle gelişigüzel yakalayarak, gözaltına aldı. Ata ile oğlunun donmuş bedenleri ise Süloğlu Celal Hastanesi morguna kaldırıldı.Share: