Hatay’da katabolizma nedeniyle açkı giremeyen sokaklar, kros motosikletli özel harekat polislerine can

AYKUT KARADAĞ/SİNAN BALCIKOCA – Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’a görevlendirilen hususi harekat polisleri, kros motosikletlerle alelhusus binaların yıkılması nedeniyle vasıta trafiğine kapanan sokaklar ile kentin sıkı bölgelerinde asayişi sağlıyor.

Depremlerin ardından kentteki bitirmiş ve polis ekipleri, vatandaşların güvenliği amacıyla çalışıyor. Güvenlik güçleri, özellikle hırsızlık ve soygunculuk olaylarını engel olmak üzere geceli gündüzlü denetleme gerçekleştiriyor.

Hatay’da görevlendirilen Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Ofis Başkanlığı bünyesindeki hususi harekat polisleri, yıkılan binalar dolayısıyla kapanan sokaklarda yahut vesile giremeyen mahallelerde kros motosikletleriyle devriye geziyor.

Vatandaşların yürümeye dahi cesurluk edemediği alanlarda kros motosikletlerle çalışan polislerin faaliyetleri, Küçük Asya Ajansı (AA) ekibince dron ve aksiyon kameralarıyla görüntülendi.

“Bize dayanılmaz derecede cesaret sağladı”

Depremzede Halil İbrahim Soğuksu, AA muhabirine, doğmuş büyüme Antakyalı olduğunu söyledi.

Bölgede çokça sayıda lüp yıkıldığını tamlayan Soğuksu, “Öncelikle milletimizin başı iyi olsun. Çok büyük acımız var. Haddinden Fazla nazik yıkımla karşılaştık.” dedi.

Soğuksu, düzenlilik güçlerinin bölgede görev yaptığını anımsatarak, “Özellikle polis özel harekat ağabeylerimiz bizi burada serbest bırakmadılar. Bir Iki önceki tanık olduğum kaynak, bana pençeli hamaset verdi. Benzeri motosikletçi namına krosların neler yapabileceğini bildiğimden ekolojik ortam, polislerin motosiklet üstünde küşayiş sokaklardan geçişleri birlikte bize tahammülfersa derecede büzük sağladı.” diye niteleyerek konuştu.

Özel harekat polislerinin duruşundan üstelik vatandaşların hamaset duyduğunu dile getiren Soğuksu, bu hizmetlerin sürekli olması temennisinde bulundu.

Soğuksu, “Motosikletlerle aralarda gezmeleri, bizi güvende hissettirmeleri ve gözlerindeki o yürek motorla birleşince… Ben düzenlilik açısından sıklet yaşayacağımıza inanmıyorum. Allah’ın izniyle bütün büzük zarfında kalacağız. Bu şekilde inşallah elan da ileriye gidebiliriz. Motosikletli özel harekat polislerimiz inşallah henüz dahi çoğalır.” ifadesini kullandı.

Share: